В Чорнобильській лікарні пересадили нирку 4-річному хлопчику

Опубліковано:
Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру розповіли, що провели пересадку нирки 4-річному Миколі з Івано-Франківщини. Дитина стала наймолодшим реципієнтом в Центрі, а донором для нього став рідний батько.

До трансплантації дитина протягом 1,5 року отримувала лікування перитонеальним діалізом під спостереженням сихівських лікарів. До операції пацієнта готували кілька місяців: він отримував медикаментозний супровід для корекції ускладнень хронічної хвороби нирок та сеанси плазмаферезу.

Хірурги, які оперували хлопчика, розповіли, що трансплантація у Миколки мала свої хірургічні особливості через вік та вагу реципієнта і донора, адже пересадка дорослого органа маленькій дитині завжди ускладнена.

“Але завдяки фаховості команді лікарів Центру та їхніх колег із Львівської обласної клінічної лікарні трансплантація минула успішно: син і тато почуваються добре, і уже мріють про подорожі, на які досі не могли наважитись через хворобу. Це уже сьома трансплантація нирки дітям у нашій лікарні, з них дві неродинні та п’ять родинних пересадок”, – зазначили пресслужбі лікарні.

В Західноукраїнському спеціалізованому медичному центрі маленькі пацієнти можуть безкоштовно прийти усі обстеження та стати у лист очікування на трансплантацію. Діти в ЗУСМДЦ отримують повний цикл лікування: консервативне лікування, нирковозамісна терапія (діаліз), а з 2021 року в медзакладі проводять трансплантацію нирки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львівські лікарні закликають містян ставати донорами крові.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ