В артцентрі Дзиґа відкрили інсталяцію в пам’ять про захисника, автором якої є сихівчанин

Опубліковано:
Фото: Юрко Дячишин, Ігор Лещук

Сихівчанин Юрко Вовкогон культурний менеджер, автор і режисер мистецьких проєктів та хепенінґів; у 2014-2015 роках воював у складі Добровольчого Українського Корпусу, з 1 березня 2022 року до 3 серпня 2023 року служив у ЗСУ. Саме він створив інсталяцію-присвяту Євгенові Гулевичу – “памʼять діється власновільно”. Сьогодні останній день інсталяції, тож встигніть оглянути її та долучитися до співбуття.

Євген Гулевич — мислитель, культуролог, редактор, перекладач, поет, знакова особистість для різних культурних середовищ Львова. Євген служив кулеметником у 46-й окремій аеромобільній бригаді, загинув 31 грудня 2022 року в бою під Бахмутом.

“Під час війни гігантичною лавиною коїться те, що западає в пам’ять безпричинно, тобто саме собою, і разом з тим те, що вивіряє великим камертоном спільної уваги особисту, таку різну пам’ять. лавина пам’яті поступово стане монотонною подією, річчю, яку неможливо загубити і забути. це, звісно, щось більше, ніж війна з її завісами. навіть з одної сцени бою двоє інтенсивно пам’ятатимуть різне. треба говорити, щоб дійти згоди. треба не говорити, щоб почути. пам’ять діється власновільно, незалежно від того, що ми робимо”.

Це останній текст Євгена Гулевича

Автор інсталяції Юрко Вовкогон розповідає про товариша:

“Яким був Євген? Я намагаюся згадати. Коли роблю це цілеспрямовано, то з пам’яті виринають одні й ті ж застиглі образи, ніби світлини з фотоальбому. І тільки випадково між інших думок часом виникає якийсь живий несподіваний спогад. Щоразу, згадуючи щось, ти відформатовуєш свої спомини. Створюєш собі спрощений шаблон. Деформуєш пам’ять. Я б хотів поговорити про це з Євгеном. Що залишається після пам’яті?”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На фасаді ліцею “Інтелект” відкрили меморіальну дошку пам’яті захиснику Андрієві Резнікову

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ