У Львові з’явиться пристрій для діагностики дерев

пристрій
Опубліковано:

Фото: The Ents Tree Consultancy

 

Управління екології та природних ресурсів планує придбати цього року пристрій для діагностики дерев на аварійність — арботом. Про це повідомили на сайті Львівської міської ради. 

Завдяки йому можна безпечно досліджувати структуру стовбура дерева наявність, об’єм і конфігурацію порожнин, вирішити, чи можливо зберегти це дерево, а також визначити всі ризики в разі його лікування.

За словами керівниці управління Олександри Сладкової, це потрібний прилад, з допомогою якого можна безпечно дослідити структуру стовбура дерева на наявність, об’єм і конфігурацію порожнин, вирішити, чи дерево підлягає збереженню, та визначити всі ризики під час його лікування.

«Часто ми можемо бачити, що в дереві дупло, але під час його лікування нам потрібно розуміти, наскільки ці порожнини великі та де вони розміщені. Особливо, коли ми не впевнені, чи варто забирати дерево, чи ні, тому що не розуміємо, наскільки воно прогнило чи не прогнило. Щоб не робити отворів, ми будемо застосовувати абсолютно безпечну процедуру з використанням резистографа арботом. Це не означає, що всі дерева так досліджуватимуть. Ми вдаватимемося до цього в суперечливих моментах. Наприклад, маємо розуміти, що в нас відбувається у випадку вікових алей (платанова в Стрийському парку, каштанова — в парку „На валах“, а також насадження проспекту Свободи). Це не означає, що якщо там є порожнини всередині, то дерево конче підлягає негайному видаленню або лікуванню. Ми принаймні матимемо розуміння, де у нас є ризики, і зможемо зважити на них», — зазначила Олександра Сладкова, керівниця управління.

На пристрій у проєкті бюджету розвитку передбачено 300 тис. грн. Закупівля відбудеться на засадах конкурсних торгів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Адаптивний карантин хочуть продовжити до 30 квітня

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ