У лікарні Святого Луки на Новому Львові вперше трансплантували органи

Опубліковано:
ЗУСДМЦ

У лікарні Святого Луки (колишня 8-ма лікарня) вперше пройшла посмертна трансплантація. 29-річний чоловік загинув внаслідок трагічного ДТП, проте його органи все ще продовжували функціонувати. Трансплантовані серце, печінка і дві нирки врятували життя іншим пацієнтам, серед яких і дитина.

Пам’ять загиблого чоловіка вшанували “коридором подяки” у лікарні святого Луки. В цій же лікарні нову нирку пересадили 30-літньому чоловіку зі Львова, який чекав на неї 7 років. Це перша трансплантація нирки  в медзакладі, де відтепер цей напрям буде розвиватися.

Іншу нирку отримав 12-річний Назар. З березня 2019 року він отримував ниркову терапію. Близько року тому підлітка перевели на автоматизований перитонеальний діаліз. Багатодітна родина (крім Назара у сім’ї ще троє дітей) погодилась на пересадку і записали сина у Лист очікування на донорський орган. Операція була складна і тривала понад 6 годин, але клопітка робота заслуговувала на свій результат. Нирка працює і Назарко житиме повноцінним життям. Операцію виконали в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, що на вул. Дністерській.

«Стан пацієнта наразі не викликає жодних зауважень: підліток добре себе почуває, у нього нормалізувались показники рівня креатиніну та сечовини, достатній діурез, тиск у межах вікової норми. Назар дуже добре переніс трансплантацію і є сподівання, що і в майбутньому не виникне ускладнень», – сказав нефролог лікарні Роман Андруневич.

Здорове серце забилося у грудях 33-річного Василя з міста Миколаєва Львівської області. Торік його власний орган з ладу вивів обширний інфаркт, який спровокував ішемічну кардіоміопатію. Серце більше не могло перекачувати кров, і навіть підйом сходами на другий поверх був для Василя справжнім випробуванням. Єдиним шансом жити була трансплантація. Прооперували Василя у лікарні Святого Пантелеймона, куди здорове серце перевезли реанімобілем одразу після трансплантації. В цій же лікарні нову печінку отримала 62-річна жінка з цирозом, яка є родом зі Закарпаття. Вона хворіла 2 роки.

Усі пацієнти переведені у палати та почуваються добре.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІСІ шукає волонтерів

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ