У Чорнобильській лікарні вчасно попередили розвиток важкої онкопатології у 7-річної дівчини

Опубліковано:

Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру вчасно діагностували і попередили розвиток у 7-річної дівчинки з пересадженою ниркою важкого онкозахворювання – лімфоми. За одужання маленької львів’янки команда лікарів боролася три місяці і їм вдалося не допустити розвиткок важкої недуги. Про це повідомили у Центрі. 

«Трансплантацію нирки Вероніці провели у 2021 році за кордоном. А восени 2023 року сім’я звернулась до нас із скаргами на сильно збільшені лімфатичні вузли та високою  гарячкою. Ми виявили підвищення усіх гострофазових показників та погіршення функції трансплантованого органу. КТ-скрін з контрастуванням показав збільшення усіх груп лімфовузлів. Патоморфологічне дослідження вузлів, вилучених хірургами, підтвердило наші підозри – посттрансплантаційний  лімфопроліферативний розлад», – розповів керівник Клініки нефрології, діалізу та трансплантації нирки ЗУСДМЦ Роман Андруневич.

Проліферація – це аномальна клітинна активність. Зі слів медика, ускладнення може виникати як наслідок хронічної вірусної інфекції у пацієнтів після трансплантації, які отримують імуносупресивну терапію. Нелікований лімфопроліферативний синдром поступово переходить у ходжкінську або неходжкінську лімфому (рак крові). У лікуванні Вероніки застосували таргетну терапію монокланальними антитілами. Адекватне і своєчасне лікування допомогло: усі групи лімфовузлів повернулись до нормальних розмірів, повністю відновилась функція нирки та внормувались усі важливі показники.

«Історія з Веронікою доводить, що період після трансплантації нирки – не менш важливий, ніж сама пересадка. Батьки дітей з трансплантованими органами мають навчитись швидко реагувати на будь-які зміни у самопочутті дитини: наприклад, на гарячку невідомого походження, особливо, якщо вона протікає із збільшенням лімфатичних вузлів. І найкраще, звертатись до спеціалістів Центру, які мають достатньо досвіду, щоб диференціювати ці симптоми з мононуклеозом», – сказав Роман Андруневич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лікарні святого Луки 49-річному чоловіку хірурги видалили пухлину і врятували ногу від ампутації

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ