У Чорнобильській лікарні трансплантували нирку від родинного донора

Опубліковано:

Хірурги Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру спільно з фахівцями Львівської обласної клінічної лікарні трансплантували нирку за програмою медичних гарантій. Це перша органна пересадка у лікарні, у межах Програми медичних гарантій на 2024 рік.

Усі попередні трансплантації у лікарні проводили у рамках пілотного проєкту Міністерство охорони здоров’я України , який тривав три роки. З 2024 року фінансування трансплантації органів буде відбуватись через Програму медичних гарантій НСЗУ Національна служба здоров’я України. Адже, попри війну, трансплантологія в Україні активно розвивається.

“Для пацієнтів нічого не змінилось: вони продовжать безоплатно отримувати повний обсяг необхідної допомоги та втручань”, – повідомив Роман Андруневич дитячий нефролог лікарні.

Пацієнти, які потребують пересадки органу, отримають передбачений обсяг послуг у доопераційному періоді, безпосередньо трансплантацію та посттрансплантаційний супровід.

Важливо, що пацієнти мають знаходиться в листі очікування у центрі трансплантації і дані про них мають бути внесені до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ).

У лікарні зазначили, що підготовка до трансплантації та післяопераційний супровід – це важливі етапи, які дозволяють підвищити шанси на успішну операцію та зменшити ризик ускладнень. Адже лікування починається з підготовки до операції та триває після її завершення. У центрі є усі можливості для комплексної медичної допомоги нефрологічним пацієнтам, які потребують пересадки нирки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У онкологічному центрі хірурги провели дві операції чоловіку під одним наркозом

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ