Тільки українське: всі ЗМІ мають видаватися державною мовою

Опубліковано:
Універсальний Львівський довідник

У неділю, 16 січня, в Україні набула чинності норма закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Тепер всі загальнодержавні й регіональні газети й журнали повинні виходити українською мовою.

«Відповідно до закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», друковані засоби масової інформації можуть видаватись іншими, ніж державна, мовами (зокрема, російською) за умови, що одночасно з відповідним накладом видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною. Наклад українською мовою має бути виготовлений, і обов’язкові примірники мають бути надіслані, відповідно до законодавства, навіть якщо, окрім обов’язкових примірників, більше жоден екземпляр українською не вдасться розповсюдити», – заявили у Держкомтелерадіо.

Зазначимо, що порушникам загрожують штрафи від 6800-8500 грн. За повторне порушення – штраф 8500-11900 грн. 

“Також не можна вносити в друковані видання інформацію іншою мовою, зокрема оголошення, рекламну інформацію тощо. Винятки згадано в ч. 5 ст. 25 закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”: під них підпадають англійська мова, офіційні мови Європейського Союзу, кримськотатарська, мови інших корінних народів України. Російська мова у цей перелік не потрапила”, – йдеться в повідомленні Держкомтелерадіо.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ