Територія навколо колони Скорботного Христа потребує облаштування

Опубліковано:

Йдеться про високу колону з фігурою Скорботного Ісуса Христа на території колишнього цвинтаря,  на вулиці Зеленій, 251.Саму фігуру нещодавно реставрували, проте територія навколо цього і далі залишається у занедбаному стані.  Про це повідомляє Leopolis.news.

Стародавня пам’ятка стоїть перед парканом та смітниками, через це багато хто не знає як туди добратися. Щоб історичне місце могли відвідати більше людей, необхідно облагородити територію навколо колони та поставити вказівники.

Нагадаємо, що 21 жовтня у межах українсько-польської програми «Збереження спільної культурної спадщини» відреставрували колону з фігурою скорботного Христа, що на вул. Зеленій у Сихівському районі.

Як розповідає меценат та благодійник Володимир Кожан, це місце львів’яни й досі називають чумкою, бо скорботний Ісус на високій колоні розміщений на місці поховання львівських громадян, які померли під час епідемії чуми 1761 року. 

“Навесні минулого року ми практично відкрили цю територію заново. Разом із колегами по роботі організував прибирання. Привіз сюди начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілію Онищенко, яка також була вражена фактом існування цієї історичної пам’ятки та пообіцяла докласти максимум зусиль для її відновлення.І от нещодавно реставраційні роботи було завершено, хащі навколо колони розчищені”, – розповідає Володимир Кожан. 

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ