Сихівський районний суд оштрафував підприємицю, яка обіцяла зареєструвати чоловіка у системі “Шлях”

Опубліковано:
Фото ілюстративне

Львівська підприємиця Юлія Опришко за 3 тис. доларів обіцяла зареєструвати чоловіка як волонтера та внести його в систему «Шлях». Спочатку справу кваліфікували як незаконне переправлення через державний кордон. У суді бізнесменка розповідала, що хотіла покарати чоловіка за бажання незаконно виїхати з країни. Жінка має сплатити 51 тис. грн штрафу та понад 8 тис. грн судових витрат. 

У матеріалах справи йдеться, що на початку грудня 2022 року до обвинуваченої звернувся її знайомий, який попросив допомогти своєму другові виїхати за кордон. Підприємиця погодилася й пообіцяла за 3 тис. доларів зареєструвати чоловіка у системі «Шлях» як волонтера від благодійної організації. Назву організації жінка не повідомила, але зазначила, що військовозобов’язаний перетинатиме кордон вантажівкою.

Промарковані гроші Юлія Опришко отримала 5 січня 2023 року. Після цього її затримали правоохоронці. Під час судових засідань жінка сказала, що її дії слід кваліфікувати як шахрайтво, а не незаконне переправлення через держкордон.

“Вона усвідомлювала, що законних підстав виїзду у чоловіка немає, що він намагався втекти з країни, бувши військовозобов’язаним, тому вирішила заволодіти його коштами, тим самим покарати його за таку позицію. У Google вона довідалась про перелік документів, які необхідно подати до військової адміністрації… Щоб бути більш переконливою озвучувала перелік документів, вживала у розмові про волонтерську громадську організацію та про прокурора з військової прокуратури, однак таких не знає і друзів не має”

йдеться у вироку

Чоловік, який домовлявся про внесення до системи «Шлях», розповів, що його друг воював в АТО й хотів виїхати за кордон і заробити грошей. За його словами, обвинувачена говорила, що перший місяць чоловік повинен працювати на громадську організацію.

“Військовозобов’язаний погодився на пропозицію . Однак зрозумів, що це шахрайство і звернувся до поліції самостійно, написавши заяву від свого імені. Пізніше чоловік змінив показання та пояснив, що подавали заяву в поліцію разом з товаришем… Що таке «Шлях» чоловік розуміння, поняття не має”

йдеться у матеріалах справи

Досудове розслідування не довело, що підприємиця дійсно готувала документи для незаконного перетину кордону й мала можливість переправляти чоловіків. Суд визнав жінку винною у шахрайстві та призначив їй 51 тис. грн штрафу та понад 8 тис. грн судових витрат. Заставу в розмірі 80 тис. грн, яку внесли за обвинувачену, повернуть заставодавцю. Вирок можна оскаржити у Львівському апеляційному суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівництво міста зустрілось з сихівчанами, які постраждали від вчорашньої атаки

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ