Сихівську вулицю названу на честь наркома Скрипника перейменують

Опубліковано:

Міська робоча група з перейменування львівських вулиць, які носять імена російських діячів, провела чергове засідання на якому вирішила перейменувати вулицю Скрипника, яку названо на честь Народного комісара освіти УСРР. Це уже третя вулиця Сихівського району, яка отримає нову назву в рамках дерусифікації міських вулиць.

Питання перейменування цієї сихівської вулиці піднімалось уже неодноразово, зокрема в рамках закону про декомунізацію. Вулицю збудували в 1989 році та назвали на честь Народного комісара освіти УСРР Миколи Скрипника, який боровся проти русифікації та проводив політику українізації у 1920 –1930-х роках. 

В 2015-му році Скрипника внесли в перелік людей, які підпадають під закон про декомунізацію (процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, який розпочався в часи розпаду СРСР та знову активізувався під час Революції гідності). Проте після звернення в Facebook до одного зі співробітників УІНП, М. Скрипника виключити зі списку.

Згодом, у 2019-му році, львівські студенти запропонували перейменувати вулицю М.Скрипника на вулицю Г. Лаутерпахта. За словами студентів, нарком жодним чином не пов’язаний зі Львовом, тоді як Герш Лаутерпахта народився у Жовкві (1897 рік) та тривалий час жив у Львові. Чоловік став відомим у світі завдяки своїй правозахисній діяльності. Проте, петиція не зібрала необхідну кількість голосів, аби її розглянули львівські депутати.

Про нову назву вулиці Скрипника ще невідомо, адже комісія формуватиме пропозиції перейменування уже після того, як сформують повний перелік львівських вулиць, які необхідно перейменувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про вулицю Миколи Скрипника.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ