У Сихівської школи з’явиться сучасний спортивний майданчик вартістю 5 млн гривень. Фоторепортаж

Опубліковано:
Ремон стадіону біля Сихівської гімназії, Сихів, 18 липня 2019

Фото: Сихів Медіа

 

Майданчики для баскетболу, волейболу та гімнастики. А ще – футбольне поле з поліуретановим покриттям. Сихівська гімназія розпочала будівництво нового сучасного спортивного майданчика.

Нині, на місці майбутнього стадіону (вулиця Гната Хоткевича, 48), тривають підготовчі роботи. Зокрема, будівельники визначили контури території, розчистили площу та розпочали роботи з огородження всього майданчика.

 

Зараз тут працює невелика бригада з робочих, які вирівнюють ґрунт для майбутнього фундаменту. Активна фаза будівництва розпочнеться вже скоро, сюди завезуть будматеріали та спецтехніку, аби пришвидшити темпи роботи.

 

 

Протягом трьох місяців, на стадіоні, загальна площа якого 1749 метрів квадратних, облаштують футбольне поле, бігову доріжку, гімнастичний майданчик та озеленять територію. Відвідувати спортивний майданчик зможуть й мешканці Сихова, але тільки в той час, коли у школярів будуть проходити заняття.

 

 

Зараз у директора школи Івана Ухніцького ‒ відпустка, але ми все одно застаємо його на території школи, він спілкується з гостями та контролює хід будівництва. Розповідає, що ідею реконструкції спортивного майданчика виношували довго, й для того, щоб знайти фінансування, знадобилось декілька років. «Два роки тому, ми подавались на громадські проекти, але не набрали необхідну кількість голосів. Ми зробили роботу над помилками та подались на проекти розвитку міста і міська рада виділила нам кошти на будівництво, кошторис якого склав понад 5 млн гривень. Цілий рік ми проходили різні експертизи та узгоджували наш проект з Управлінням по справах молоді та спорту і Управлінням освіти. Нарешті, в кінці листопада 2018 року, провели тендер, який виграла Луцька фірма Спортелітбуд», ‒ розповідає Іван Ухніцький.

 

 

Раніше, на цій території було звичайне футбольне поле з тренажерами, які подарував ще Віталій Кличко, тоді — чемпіон світу. З того часу пройшло 15 років. Дерев’яні споруди навколо поля вже погнили, а от тренажери придатні для занять спортом, тому їх встановлять назад.

Директор, разом з вчителями фізкультури, вболівають за те, щоб діти могли повноцінно займатись не тільки футболом, а й легкою атлетикою, стрибками, баскетболом і волейболом. Зараз в школі обладнані спортивні зали, багато спортивних секцій: з кікбоксингу, тайського боксу, футболу. Спортсмени беруть участь в обласних та, навіть, міжнародних змаганнях, є серед них і чемпіони України та Європи.

«Наші молодші футболісти зараз у Болгарії, де проводять тренування, беруть участь у турнірах та відпочивають, — розповідає вчитель фізкультури пан Андрій, — Десять років тому, в Німеччині ми виграли чемпіонат світу по футболу серед 10-річних дітей. В турнірі взяли участь команди із ста країн світу і наша команда в фіналі обіграла господарів турніру. Хоч спортивні традиції в школі хороші, але діти зараз не дуже прагнуть займатись. Сподіваємось, що нові майданчики сприятимуть активнішим тренуванням».

 

 

Директор школи мріє про те, що на нових спортивних майданчиках проводитимуть змагання не тільки на першість району, але й на першість міста. Адже подібної площадки при школах у Львові немає. 

Спортивний майданчик планують відкрити вже у вересні. Але на цьому керівництво школи не зупиниться, попереду ще багато планів, зокрема, взяти участь у громадському проекті з облаштування прилеглої території, а також відремонтувати фасад школи.

Сихів Медіа