Сихівська фабрика «Трембіта»: 10 фактів

Опубліковано:

Сихівська фабрика «Трембіта» є єдиним в Україні підприємством, що досі виробляє музичні інструменти, які відображають культуру нашого народу. Особливу увагу приділяють створенню унікального українського музичного інструменту – бандури.

  1. Льві́вська музи́чна фабрика «Трембі́та» відкрилася у 1946 року.
  1. Гордістю фабрики є те,що вони  виробляють національний інструмент-бандура. Бандури київського та харківського типу з перемикачами, а також для підлітків. Бандури вироблені у Львові знають в Україні,Канаді,Австрії,США,Франції.
  1. Окрім виробництва гітар, «Трембіта» є єдиним в Україні виробником народних музичних інструментів.
  1. Єдиним спеціалістом та майстром по виготовленню бандур на виробництві є Богдан Сліпак.
  1. Виробляють бандури за технологією та конструкції В.Герасименка.
  1. Фабрика підтримує різні культурні ініціативи, співпрацює з музичними школами та академіями, а також бере участь у фестивалях та конкурсах, сприяючи популяризації музичної культури в Україні.
  1. Львівська фабрика «Трембіта» – перша фабрика, яка почала виготовляти кольорові гітари.
  1. У 2003 фабрика розширила асортимент народних інструментів: шестиструнна кобза «Пріма», кобза «Альт», домра, інструмент балалайка, грецький інструмент бузуки.
  1. До повномасштабного вторгнення гітари зі Львова систематично представлялись на виставках у Польщі та Міжнародному музичному ярмарку у Києві.  
  1. Після початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну великий попит серед покупців був на гітари, оскільки закрили основний шлях доставки продукції з Китаю. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правоохоронці та представники соцсектору пройшли навчання з протидії сучасному рабству

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ