Супровід дітей під час інклюзивного навчання: історія восьмирічної Ліди

Опубліковано:
Фото: ЛМР

Центр “Джерело” розвиває послугу супроводу дітей під час інклюзивного навчання. Восьмирічна Ліда навчається у загальноосвітній школі №50 у Львові в інклюзивному класі. Завдяки послузі супроводу під час інклюзивного навчання, що надає центр соціальних послуг “Джерело”, дитина веде активний спосіб життя, розвивається та має друзів серед однолітків.

Мама Ліди, Ольга, вирішила віддати свою доньку на інклюзивне навчання в загальноосвітню школу, вважаючи, що це покращить соціалізацію та стане хорошим стартом для її майбутнього життя. У школі Ліда має персональну асистентку, Соломію, яка допомагає їй з пересуванням, харчуванням, доглядом за собою, спілкуванням з однолітками та дорослими, а також організовує її дозвілля. Мати Ольга підкреслює важливість супроводу дитини під час інклюзивного навчання, стверджуючи, що без такої підтримки вони б не впоралися.

“Школи дуже часто не є адаптовані для дітей з особливими освітніми потребами, але за допомогою асистента дитини, процес навчання є легшим. Ліда та Соломія працюють в тандемі, тож мені це дуже подобається. Якби не супровід дитини під час інклюзивного навчання, самі б не впоралися”.

мама дівчинки

Послуга супроводу під час інклюзивного навчання є базовою та передбаченою законом України “Про соціальні послуги”. Сім’я, де виховується дитина з особливими потребами, може звернутися до інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ), де проводиться оцінка можливостей дитини і видається висновок щодо необхідності персонального асистента. Після цього батьки можуть звернутися до районного відділу соціального захисту для отримання рішення щодо надання цієї послуги.

“На сьогодні у центрі “Джерело” послугу супроводу під час інклюзивного навчання отримують 11 дітей. Це означає, що під час перебування у школах учнів супроводжують працівники, які пройшли базовий курс підготовки і виконують роль асистента дитини.

Оскільки кожна дитина є унікальною, проводиться оцінювання потреб дитини, складається індивідуальний план надання послуги. Це може бути допомога у пересуванні, самообслуговуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі, допомога під час перебування на перерві, прогулянці, екскурсії.”

пояснює завідувачка відділення підвищення кваліфікації та супроводу під час інклюзивного навчання центру “Джерело” Тетяна Костик

Також, за словами співрозмовниці, асистент дитини має захищати права учня у школі, в тому числі реагувати на випадки булінгу.

Черговий курс підготовки асистентів дитини в центрі “Джерело” розпочнеться у березні, і всі зацікавлені можуть записатися. Стати асистентом можуть як батьки, родичі, опікуни, так і соціальні працівники чи інші фізичні особи. Протягом тижня фахівці центру нададуть базові знання та навички, необхідні для здійснення супроводу дитини з особливими освітніми потребами під час інклюзивного навчання.

Для запису на курс достатньо звернутися до контакт-центру “Джерела” за телефоном: 097 400 22 88, або відвідати їхню адресу: просп. Червоної Калини, 66 (Сихівська районна адміністрація).

Курс є безкоштовним і доступним лише для людей, які зареєстровані у Львівській громаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Психологічні тренінги для підлітків ВПО у Сихівському районі

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ