Суд зобов’язав НУ “Львівська політехніка” сплатити 3 млн грн за демонтаж чужого приміщення на Угорській

Опубліковано:

Господарський суд Львівської області зобов’язав НУ “Львівська політехніка” та компанію підрядника відшкодувати майже 3 млн грн збитків за позовом Промінвестбанку. Разом із закинутою будівлею, що належала університету, підрядник зніс й приміщення, власником якого був банк. Про це йдеться у рішенні Господарського суду, опублікованому в Єдиному державному реєстрі у понеділок, 24 червня.

За матеріалами справи, під час виконання судового рішення демонтували аварійну будівлю адмінкорпусу №5 НУ “Львівська Політехніка” на вул. Угорській, 14, підрядник також зніс і приміщення площею 403,5 кв.м, які належали Промінвестбанку. Попри те, що судовий наказ передбачав демонтаж 4275,1 кв.м будівлі, фактично знесли 4678,5 кв.м, включно з банківськими приміщеннями. Суд встановив, що університет розробив проєкт демонтажу, а ТОВ “ІБК ГРУП 2014” здійснило роботи, не перевіривши, яка саме площа підлягає знесенню.

“Не зміг представник відповідача (НУ “Львівська політехніка” — ред.) також пояснити у судовому засіданні, яким чином технічно може існувати будівля, перший поверх якої 530 кв.м, а другий, третій, четвертий і п`ятий якої понад 900 кв.м (а саме так повинна була б виглядати будівля, якщо б її площа становила 4275,1 кв.м)” — йдеться у судовому рішенні.

Суд зобов’язав стягнути з університету та будівельної компанії на користь ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк” 2 млн 782 тис. 100 грн збитків. Це рішення можна оскаржити в апеляційному порядку протягом 20 днів.

Варто зазначити, що Промінвестбанк, який раніше належав російському Внєшекономбанку, зараз перебуває у процесі ліквідації. У 2022 році 99,77% акцій банку були примусово вилучені у російського власника та передані державному підприємству “Національний фонд інвестицій України”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Сихівському районі планують продати 3 земельні ділянки під будівництво

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ