Створили петицію щодо присвоєння звання Героя України Євгену Коновальцю

коновалець
Опубліковано:

Фото: Історична правда

 

На сайті електронних петицій з’явилось звернення до президента України щодо присвоєння Євгену Коновальцю звання Героя України. До завершення збору підписів залишилось 74 дні, підписати звернення можна за посиланням.

Автор петиції, яку зареєстрували 3 лютого 2021 року, звернувся з двома проханнями до гаранта нашої держави:

1) Присвоїти звання Героя України з удостоєнням ордена Держави (посмертно) Коновальцю Євгену Михайловичу – українському діячу, який своїми діями заклав одну з фундаментальних цеглин формування української національної ідеї щодо здобування незалежності держави Україна.

2) Ініціювати процес перепоховання з міста Роттердам (Нідерланди) праху нашого героїчного співвітчизника на територію України.

Також автор розповів історію Коновальця, який за життя був політичним та військовим діячем України, полковником Армії Української Народної Республіки (УНР), командиром Січових Стрільців, засновником та комендантом “Української військової організації” (УВО). Також Євген Коновалець був засновником та першою головою “Організації українських націоналістів” (ОУН).

Та навів аргументи чому Коновалець заслуговує звання Героя України. На сьогодні в країні на честь Євгена названо понад 85 вулиць, встановлено 3 пам’ятники та 4 меморіальні дошки. Також автор додав, що в 2016 році до відзначення 125-річчя з дня народження Євгена Коновальця уряд затвердив план заходів з висвітлення ролі полковника в боротьбі українського народу за власну державу та подолання міфів радянської пропаганди.

“Наступним кроком має стати присвоєння йому звання Героя указом Президента України та перепоховання на територію України, з чим ми до Вас і звертаємося – ініціювати цей процес. Це буде найкращий прояв вшанування пам’яті видатного українця на державному рівні до 130-річчя його дня народження, яке відбудеться 14 червня 2021 року,” — підсумував власне звернення Мазур Сергій.

Додамо, що на Львівщині 2021 рік проголошено роком Євгена Коновальця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За вимкнення електроенергії платитимуть компенсації.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ