Ставки на Козельниках, в які злили нафтопродукти, очищатимуть. Що відомо

Опубліковано:

Нещодавно на Гарячу лінію Львова надійшло повідомлення про те, що в озеро на вул. Рахівська-Райдужна злили нафтопродукти, від чого постраждали його мешканці. Птахів врятували, проте з того дня, через розклад речовин, ситуація на ставках погіршилась.

В коментарі ресурсу Твоє Місто керівниця управління екології ЛМР Олександра Сладкова зазначає, що це не перше подібне забруднення, яке пережили ці озера і річка Зубра, але дуже важливо зробити так, щоб це відбулося востаннє. Ставки знаходяться між кінцем мікрорайону Козельники й колією, й довгий час вважались технічними водоймами. Забруднення прийшло до них від промзони, але чи це був одноразовий викид, чи постійний поки не встановлено. Слідство, яке займається справою водойм, припускає, що мазут в озера вилив хтось з домобудівного комбінату.

Наразі на ставках триває період розкладу нафтопродуктів, від чого плями бензину більш помітні та стоїть їдкий сморід. Минулого тижня кількість хімічних речовин в озерах перевищувала норму у 45 разів, проте зараз ситуація ще гірша. Ставки небезпечні для людей та тварин, і їх слід негайно прочистити. Планом очищення поділилась Олександра Складкова.

“Першочергово мусимо хімічним способом забрати забруднення. В озеро засиплять сорбент і поставлять дамбу, яка не буде пропускати через себе забруднену воду. Це зменшить потрапляння хімічних речовин у річку Зубру. Далі дуже важливим є фізичне очищення всього забруднення, що осіло на дні, берегах і прибережній рослинності разом з багаторічними покладами від інших забруднень. І третім викликом для нас є не допустити подібного виливу. Потрібно опрацювати з всіма резидентами ДБК питання утилізації стоків й унеможливлення подібних скидів,” – коментує голова управління екології ЛМР.

Олександра Складкова також зазначає, що ситуація з озерами у Козельниках – це непорозуміння, спричинене ще у радянський час.

“Зараз, на відміну від радянських часів, коли ставки активно брали на себе роль очисних споруд, технології пішли вперед. Елементарно має бути соромно забруднювати довкілля, коли існують безпечні альтернативи, з поміччю яких можна позбутись від відходів. Нам потрібно перегорнути цю сторінку і зробити з двох ставків рекреаційні водойми,” – додає керівниця управління.

Очищення озер такого занедбаного рівня є дороговартісним проєктом. Сихівська районна рада готова виділити на це 730 тисяч гривень, проте і цього замало. Після комісії, на якій вирішать чи варто виділяти додаткові кошти на очищення ставків, розпочнуться відповідні очищувальні роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ставки в Козельниках потрапили нафтопродукти: постраждали каченята

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ