Сьогодні українці відзначають День Гідності та Свободи

Опубліковано:

День Гідності та Свободи – свято, яке заснували у 2014 році за указом Петра Порошенка. Його прийнято відзначати щорічно 21 листопада. Встановлено його на честь двох знакових подій в Україні: Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року. 

Свято стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада в честь Помаранчевої революції та було скасоване Віктором Януковичем. У 2004 році 21 листопада відбулися вибори президента, на яких Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка, проте результати були сфальсифіковані, що і підняло небайдужих українців на Майдан Незалежності.

Через 9 років ситуація повторилася так, що 21 листопада 2013 року відбулися трагічні події на Майдані, які коштували життя багатьом громадянам. Тоді з 21 листопада розпочалися протести у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Протягом трьох місяців протестувальники вимагали продовжити Євроінтеграцію та припинити застосування грубої сили до громадян, що коштувало життю не одному юнаку.

Сьогодні День Гідності та Свободи прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини. Цей день засвідчив, що українці – не готові віддавати своє нікому, тож саме тому у світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, і, головне, державу, яка здатна захистити суверенітет.

Сихів Медіа