Скільки коштуватиме проїзд в громадському транспорті: у понеділок презентують проєкт рішення

Опубліковано:

У понеділок, 4 грудня, відбудеться обговорення проєкту рішення виконавчого комітету про встановлення єдиних тарифів на проїзд в міських автобусах, трамваях та тролейбусах. 

В департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР зазначили, що тарифи визначені на основі розрахунків, наданих перевізниками. Після консультацій з громадськістю, тарифи має затвердити виконавчий комітет міської ради.

У проєкті рішення вказано, що вартість однієї поїздки в усіх видах транспорту залежатиме від способу оплати та становитиме:

  • 13 грн – при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт;
  • 15 грн – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC;
  • 20 грн – при оплаті готівкою у водія;
  • 6,5 грн – для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт.

Вартість перевезення одного місця багажу складатиме:

  • 13 грн – при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт;
  • 15 грн – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC.
  • 20 грн – при оплаті готівкою у водія.

Штраф за безквитковий/незавалідований проїзд складатиме 300 грн.

Такі тарифи мають впровадити з 11 грудня. Тоді розпочинається безготівкова оплата проїзду в усьому громадському транспорті Львова.

Крім того, керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило повідомив, що для пасажирів трамваїв і тролейбусів вартість проїзду зросте. За його словами, тарифи для електротранспорту у Львові востаннє переглядали три роки тому. Оскільки за цей час вартість електроенергії для підприємств зросла вдвічі,на стільки ж подорожчали матеріали для обслуговування рухомого складу, колії та мережі.

Водночас, у міському електричному транспорті, до прийняття окремого рішення виконавчого комітету, збережеться можливість оплачувати проїзд за допомогою смартфона. Також діятимуть і проїзні картки з чинним на дату поїздки терміном дії. 

Додамо, що проєкт рішення передбачає з 1 червня 2024 року вартість поїздки та перевезення багажу при оплаті готівкою складатиме 25 грн.

Обговорення проєкту розпочнеться о 17:00 год в приміщенні Львівської міської ради, каб. 202. Вхід здійснюється за попередньою реєстрацією. Щоб взяти участь потрібно заповнити форму за посиланням. Заявки приймають до 16:00  понеділка, 4 грудня. З проєктом рішення можна ознайомитися тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Сихові відкрили новий пункт видачі персоналізованих ЛеоКарт

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ