Школа водіїв “Львівелектротранс”: як готують майбутніх професіоналів

Опубліковано:

Навчально-курсовий комбінат ЛКП “Львівелектротранс” за адресою вул. Тролейбусна,1, створили у 2018 році для підготовки водіїв трамваїв та тролейбусів. Цього року Львів зіткнувся з нестачею водіїв громадського транспорту, тож ми поспілкувалися з викладачами та учнями школи, щоб дізнатися деталі про навчальний процес та як сихівчани можуть стати водіями і водійками львівських трамваїв.

Фахівчиня навчально-курсового комбінату Христонько Христина розповіла нам, що навчання у школі водіїв ЛКП “Львівелектротранс” триває 12 тижнів і включає вивчення правил дорожнього руху, будову трамваїв і тролейбусів, експлуатацію транспортних засобів, охорону праці, основи професійної етики та інформаційні технології.

Після двомісячного теоретичного курсу практичні навчання відбуватимуться у депо, потім – на лінії без пасажирів, а далі уже із пасажирами.

“Зараз у нас навчаються багато водіїв, які є внутрішньо переміщеними особами. Це дуже актуально, оскільки багато людей переселяються зі східних регіонів і шукають роботу. Професія водія трамвая чи тролейбуса зараз дуже затребувана.”

Христонько Христина

Навчання в школі є безкоштовним, забезпечене досвідченими викладачами, і після його завершення видається документ про присвоєння робітничої кваліфікації. Також гарантується офіційне працевлаштування, соціальний пакет та стабільна заробітна плата.

Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Олег Забарило раніше повідомляв, що водіям пропонують зарплату в середньому 30-35 тисяч гривень.

Христонько Христина також поділилася з нами інформацією щодо підвищення кваліфікації водіїв:

“Після освоєння професії водія трамвая або тролейбуса 3 класу, пропрацювавши рік на підприємстві, ви можете підвищити свою кваліфікацію до водія 2 класу і отримати підвищення заробітної плати на 10%. Також можливе підвищення кваліфікації до 1 класу, що дозволяє отримати ще 15% до заробітної плати.”

За час існування школи випускниками стали 68 водіїв тролейбуса та 76 водіїв трамвая. Учениця школи поділилася своїми враженнями від навчання:

“Насправді, це досить важко, це велика відповідальність. Ми будемо перевозити пасажирів і несемо відповідальність за їх життя та здоров’я. Ми є учасниками дорожнього руху, і це не легковий автомобіль, тобто відповідальність дуже велика. Але ми готові до цього, професіонали нас до цього готують.”

Додамо, “Школа водіїв” ЛКП “Львівелектротранс” проводить постійний набір на безкоштовне навчання за спеціальністю “Водій трамвая/тролейбуса”. Для того, щоб пройти навчання, необхідно подати такі документи:

• копія паспорта;
• копія ідентифікаційного коду;
• копія документа про закінчену освіту (не нижче професійно-технічної);
• копія посвідчення водія;
• медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом, з обов’язковою відміткою у довідці всіх відкритих категорій з наявного посвідчення водія, а також відмітка проти категорії “Т” (трамвай/тролейбус).

За додатковою інформацією звертайтеся до Навчально-курсового комбінату ЛКП “Львівелектротранс” за номером +38 067 429 21 96 .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові відновили роботу автобусного маршруту №30, який з’єднає Рясне 1 та Новий Львів

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ