Шестирічній дівчинці видалили селезінку через рідкісну генетичну хворобу

Опубліковано:

Маленька дівчинка з Волині зіштовхнулася з рідкісною генетичною хворобою, що призвела до тяжкого ураження її органів. Про історію дівчинки розповіли на сторінці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Перші симптоми у дівчинки проявилися у семимісячному віці: збільшений живіт та знижені показники крові. Дівчинку обстежували у різних медичних закладах, де вона часто перебувала у реанімації через погіршення стану.

“У наш Центр дівчинка потрапила у дуже важкому стані. Живіт дитини був гігантських розмірів. Селезінка виповнювала усю черевну порожнину, підтискала печінку, діафрагму, легені, інші внутрішні органи. Як наслідок важкого хронічного захворювання, розвинулась низькорослість та інші вторинні ускладнення, що погіршували якість життя дівчинки”, – розповіла Ольга Дорош, гематологиня Центру.

Після комплексного обстеження у Центрі пацієнтці верифікували спадкову гемолітичну хворобу – спадковий стоматоцитоз. Ольга Дорош пояснила, що це рідкісне генетичне захворювання, яке впливає на еритроцити (червоні кров’яні клітини), і може спричинювати гіперспленізм (патологічне збільшення селезінки) та порушувати роботу органу.

“Існував високий ризик самовільного розриву селезінки внаслідок травми чи інфаркту селезінки. Тому мультидисциплінарна команда Центру вирішили провести спленектомію, тобто видалити селезінку”, – розповіли дитячі хірурги Богдан Романишин, Андрій Кулик та Орест Лешневський.

Перед хірургічним втручанням у Клініці імунології та ревматології дівчинці провели необхідні щеплення.

Мама дівчинки каже, що до операції через важкий стан дівчинка не відвідувала дитячий садок і не могла гратись із ровесниками. Видалення селезінки допомогло нормалізувати життєво важливі функції організму, і вже немає потреби постійної трансфузії компонентів крові. Зараз дівчинка активно відновлюється, готується до школи, і знаходить час на розваги з іншими дітками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Актуальні вакансії у закладах освіти Сихівського району 

Сихів Медіа