“Сезон грипу вже близько”: чи є вакцини у Львові?

Опубліковано:

В Україні очікують, що сезон вірусу грипу припаде на початок – середину листопада. Цього сезону циркулюватимуть віруси грипу типу А та В. Наразі  підвищення захворюваності саме на грип ні у Львові, ні на Львівщині немає, але зростання можливе вже в листопаді. Єдиний спосіб вберегтися від захворювання – вчасно вакцинуватися і це можна зробити уже зараз, адже у Львові є вакцина.

За словами генеральної директорки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталії Іванченко та згідно із прогнозом ВООЗ, у сезоні 2023-2024 очікуються такі штами вірусів грипу:

  • вірус грипу A/Victoria/4897/2022(H1N1)pdm09;
  • вірус грипу A/Darwin/9/2021 (H3N2);
  • вірус грипу B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);
  • вірус, грипу B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).


“Поки що майже усі звернення пацієнтів за медичною допомогою до лікарів пов’язані з гострими респіраторними вірусними інфекціями, аденовірусами, ентеровірусами чи ротавірусами. Грипу на Львівщині ще не має. Та щойно піде похолодання, число хворих може збільшуватись. Очікується, що сезон вірусу грипу прийде на початку – всередині листопада. Коронавірус швидше – на початку жовтня”, – каже Наталія Іванченко.

За її словами, цього тижня у деякі аптеки Львова вже надійшли вакцини від грипу, зокрема “ДжіСі Флю” (виробництво Південної Кореї). Вакцина оновлена, її виготовили саме цього епідсезону і вона захищає від двох штамів вірусу грипу А і двох штамів вірусу грипу В.

“Це золотий час, щоб зробити щеплення і захиститись. Імунітет формується через 14 днів після вакцинації і залишається високим півроку, далі є залишкові явища. Тому треба вакцинуватись щороку, особливо тим, хто в групі ризику – вагітним, людям із захворювання дихальної, серцево-судинної системи та іншими хронічними недугами – цукровим діабетом, надлишковою вагою, а також дітям від пів року до п’яти”, – каже епідеміологиня.

Додамо, що корейська вакцина “ДжіСі Флю” на даний момент продається в аптеці №44, що на вул. Симоненка, 2 та аптеці №1, що на вул. Фредра, 2. Їхня ціна 360 і 370 гривень відповідно. Чи буде у продажі вакцина “Ваксігрип” французького виробництва наразі не відомо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які медичні обстеження можна пройти безкоштовно у Львові?

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ