Ректор УКУ зустрівся з Папою Франциском у Ватикані

Опубліковано:

У середу, 15 травня, у Ватикані відбулася зустріч ректора Українського католицького університету Тараса Добка зі Святішим Отцем Франциском. Перший офіційний візит ректора УКУ до Ватикану відбувся із благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Про це повідомив пресцентр Української Греко-Католицької Церкви. 

Під час приватної аудієнції Тарас Добко подякував Святішому Отцеві за молитви та підтримку України, зокрема нещодавно опубліковану папську буллу про Ювілейний рік, у якій Папа говорить про надію для сучасної людини.

«Вістка про надію дуже важлива для України саме в цей час війни. Бачу Боже провидіння в тому, що 30 квітня мав зустріч зі спільнотою УКУ на тему Бути спільнотою надії. Для мене, як ректора, одне з ключових завдань — плекати УКУ як спільноту надії та джерело надії для інших. Наша Церква і ми в УКУ покликані дарувати людям і народам надію, розвивати богослов’я надії в умовах війни та її наслідків», — сказав ректор УКУ.

Тарас Добко розповів Папі історію заснування та розвитку УКУ як освітньої інституції УГКЦ, бо «Церква вірила і вірить в освіту як джерело свого життєдайного служіння та трансформації суспільства».

Ректор поділився зі Святішим Отцем свідченнями студентів УКУ в умовах війни, охарактеризувавши їх «людьми надії, які вірять у вічність».

«Випускниця Любов Куртяк на випускних урочистостях поділилася, що для її колег із випуску основним уроком від УКУ було навчитися так прожити своє життя, щоб не боятися смерті. Хоча, — наголосив п. Тарас, — непросто бути християнином під час війни. В людей постійно виникає запитання, де Бог і коли Він зупинить ці страждання? А тим більше, коли РПЦ проголошує священну війну і дискредитує християнську благовість. Один із наших випускників на фронті стикнувся з цим питанням, коли входив із товаришами в одне зі звільнених після окупації сіл. Його запитали, де Бог у всій цій руїні, яку завдають росіяни. Побачивши волонтерів, які везли мешканцям села чисту воду, харчі, медикаменти, одяг, він відповів: Бог є тут, де є солідарність і людяність».

Ректор УКУ теж розповів Святішому Отцеві про участь університету в душпастирській програмі УГКЦ для зцілення ран війни. «Ми керуємося принципом — Відновимо людину. Відновимо все. Наша стратегія розвитку має назву Університет, який служить. Тож служіння є одним із наших основних принципів».

Папа Франциск вказав на необхідність «плекати розум, інтелектуальну спроможність, але також серце людини та спроможність творити добро».

«Ваші свідчення про надію в жахливій ситуації війни для мого служіння особливо важливі», — наголосив Папа Франциск і подякував університетській спільноті за служіння українському народу, особливо молодому поколінню. «Україна є для мене дуже близькою ще з часів мого служіння в Аргентині. Я любив відвідувати українську Церкву в Буенос-Айресі», — додав Папа Франциск.

На завершення зустрічі ректор УКУ попросив у Папи благословення для університетської спільноти: «Кожен вагомий етап розвитку УКУ починався з папського благословення. Створення УКУ в Римі — благословення папи Павла VI. Відновлення УКУ у Львові — благословення папи Івана Павла ІІ. Перша кампанія з розвитку УКУ і будівництво кампусу — благословення папи Венедикта XVI. Ми на новому етапі — просимо про благословення і підтримку від Папи Франциска». Після благословення Святішого Отця сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виконують бажання і оберігають. На Сихові експонують унікальні ляльки-мотанки

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ