Правоохоронці та представники соцсектору пройшли навчання з протидії сучасному рабству

Опубліковано:

З квітня по травень 2024 року на Львівщині Програма підтримки ОБСЄ в Україні спільно з МОМ провела серію тренінгів з протидії торгівлі людьми для працівників міграційної поліції, прокуратури, слідчих, інспекторів праці, співробітників соціальних служб та неурядових організацій з 12 областей України та Києва.

Учасники відпрацювали симуляційну вправу, розроблену з урахуванням кращих європейських практик міжвідомчого підходу до боротьби з торгівлею людьми. Симуляція відтворювала реальний сценарій розслідування випадку торгівлі людьми, де учасники мали можливість застосувати свої знання та навички для виявлення жертв, збору доказів та розслідування злочинів.

“За оцінками Міжнародної організації праці, торгівля людьми – це індустрія з прибутком у понад 150 мільярдів доларів США на рік. У будь-який момент часу приблизно 27,6 мільйонів людей перебувають у ситуації трудової експлуатації, 6,3 мільйонів експлуатують сексуально, четверта частина з них – діти. Важливо, щоб правоохоронці та соціальні працівники були готові до таких викликів.”

Олена Коновалова, заступниця директора департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці
Олена Коновалова

Внаслідок збройної агресії росії, ризик потрапляння українців у ситуацію торгівлі людьми значно зріс.

“Ймовірність експлуатації поширюється і на віртуальний простір. Багато наших громадян використовують соціальні мережі для пошуку допомоги, що може бути використано трафікерами для ідентифікації та зв’язку. Тому до програми додали блок про розслідування злочинів, вчинених з використанням інформаційних технологій.”

Сергій Гриненко, старший менеджер проєктів Програми підтримки ОБСЄ для України
Сергій Гриненко

Додамо, що вперше подібний симуляційний тренінг було проведено Офісом Спеціального Представника та Координатора з протидії торгівлі людьми ОБСЄ у 2016 році в Італії. Тоді учасниками вправи були фахівці з 31 країни. Відтоді інтерактивні методи навчання через відтворення реальних ситуацій проводяться у рамках проєктів ОБСЄ на регулярній основі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У неділю через благодійний велопробіг зміниться маршрут тролейбусів №33

Сихів Медіа