Папа Іван Павло ІІ на Сихові: як це було 23 роки тому

Опубліковано:
Церква Різдва Пресвятої Богородиці

23 червня 2001 року на теренах України приземлився літак з головою Римо-Католицької церкви папою Іваном Павлом ІІ. Понтифік провів в Україні майже тиждень: відвідав Київ та Львів, виголосив 11 проповідей і промов та беатифікував 28 Слуг Божих Української Греко-Католицької Церкви. Паломництво папи в Україну супроводжували слова – «Христос – дорога, правда і життя». В цьому матеріалі хочемо розповісти про приїзд папи до Львова, де йому вдалось зібрати понад два мільйони людей.

Прибувши у Київ, папа відвідав Аскольдову могилу та помолився у церкві Святого Миколая. Ввечері 23 червня понтифік зустрівся з президентом України Леонідом Кучмою, а опісля із представниками різних інституцій і середовищ. Наступного дня понад 150 тисяч прочан молилися разом із папою за латинським обрядом, а пізніше понтифік зустрівся в Апостольській нунціатурі з єпископами УГКЦ і РКЦ України.

Під час поїздки глава Римо-Католицької церкви промовляв до українців українською мовою. Влітку 2001 року новина про приїзд папи стала найпопулярнішим інфоприводом, тисячі українців чекали. Проте візит Івана Павла ІІ викликав багато критики з боку Москви. Це паломництво засудила російська православна церква (РПЦ), називаючи її зазіханням на «исконно православную» територію. Проросійські політики України заявляли, що папський візит не погоджено з православними церквами України.

25 червня папа Іван Павло ІІ прибув до Львова, завітав у катедру Успіння Найсвятішої Діви Марії РКЦ, Вірменський катедральний собор, об’їхав на папамобілі площу Ринок. Після цього приїхав у Святоюрський собор УГКЦ, де ночував у митрополичих палатах.

Наступного дня о 9:00 на львівському іподромі зібралось понад 300 тисяч паломників на латинську літургію. Опісля папа прибув у сихівський храм Різдва Пресвятої Богородиці, де його чекали близько 400 тисяч осіб. Привітати папу прийшли молодь, старенькі, батьки з дітьми, українці з’їжджались з усіх куточків країни, аби спільно помолитись за Україну.

Зустріч з молоддю на Сихові стала найбільш зворушливою подією під час візиту. Того дня йшов дощ, тисячі вірян в дощовиках під парасолями заворожено слухали папу, Іван Павло ІІ перервав свою проповідь українською мовою до молоді, і заспівав польську пісню про дощ – «Не падай, дощу, бо тебе тут не треба. Обійди гори-ліси, обійди гори-ліси і повернись до неба!». Люди скандували – «Україна любить папу!», «Многая літа!».

Тоді ж і пролунала одна з найвідоміших фраз цього візиту: «Deszcz pada, dzieci rosną» (укр. — «дощ падає – діти ростуть»).

27 червня, останнього дня перебування папи Івана Павла ІІ в Україні, він провів на львівському іподромі візантійську літургію за участі майже півтора мільйона прочан. А ввечері понтифік відбув у Ватикан.

Під час візиту в Україну Іван Павло ІІ беатифікував 28 осіб замордованих комуністичною владою за віру Христову та вірність Христовій Церкві. До слова, в цьому списку не було митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Добре, що ми – не сироти”, – отець Орест Фредина про Сихів, “виноградник” і війну. Частина 1.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ