ОСББ «Калина,40» поділилося результатами заходів з енергоощадності

Опубліковано:

У Львові відбувся Тиждень сталої енергії. У рамках заходів для голів ОСББ провели екскурсію-семінар на тему “Енергоефективна підготовка до зими”. Екскурсія відбулася в ОСББ на пр. Червоної Калини, 40, де на реальному прикладі продемонстрували результати від проведених заходів з енергоощадності – це менше споживання енергоресурсів і втричі менші нарахування за компослуги.

ОСББ «Калина,40», що на пр. Червоної Калини, 40, було створено у 2015 році. З січня 2018 року його обслуговує ФОП Тетяна Афанасьєва — голова правління ОСББ “Львівський дворик”, управителька житловими будинками, менеджерка із супроводу проєктів для програми «Енергодім». У 2020 році ОСББ «Калини, 40» подали заявку у Фонд Енергоефективності і потрапили до перших 500 на участь у проекті з енергоефективності. Реалізація проекту почалася у 2021 році і закінчилася весною 2022 р.

«Найперше ми провели заміну та ізоляцію мереж опалення і гарячої води у будинку, провели балансування системи опалення – це встановлення автоматичних балансувальних клапанів на кожному стояку системи опалення, зробили утеплення технічного поверху разом з ремонтом даху. Провели утеплення фасаду будинку із заміною вікон та засклили балкони у квартирах. Також доставили двері у місцях загального користування. ІТП нам постало Львівтеплоенерго за кошти від Європейського банку.

Загалом вартість проекту по нашому будинку становила 16 млн грн. З них 70% відшкодував Фонд Енергоефективності, 1 млн грн відшкодувала Львівська міська рада, а решту коштів мали оплатили мешканці. Тоді здавалося, що це дорого. До прикладу, для трикімнатної квартири на 70 м2 треба було оплатити приблизно 37 тис. грн. Та на сьогодні половина квартир вже оплатила свої внески», – розповідає Тетяна Афанасьєва.

За її словами, найперше хотіли, щоб будинок став енергоефективним. Відтак, встановили LED-освітлення, щоб економити електрику, а щоб економити на опаленні у квартирах, на кожній батареї, встановили регулятори та розподілювачі тепла.

«Тобто – кожна квартира у кожній кімнаті має можливість регулювати подачу тепла. Відзначу, що розподілювач тепла, це свого роду лічильник, відповідно до показів якого нараховуємо мешканцям оплату. Тому, мешканці платять рівно стільки, скільки тепла взяли. Це ніби міні-система індивідуального опалення для системи центрального опалення.

Відтак минулої зими, якщо трикімнатна квартира у сусідньому будинку платила за тепло 2-2,5 тис. грн за опалення, то мешканці рівноцінної квартири нашого будинку платити 700-800 грн. Це в три рази менше. Тому, коли говорять про економію у 50%, то, як показує практика, якщо провести весь необхідний комплекс заходів, економія виходить набагато більша і вкладені кошти вдається повернути.

Зрештою, також зовнішній вигляд будинку став гарним, мікроклімат у середині будинку і якість життя покращилася.Тому, вважаю, що і сьогодні такі речі потрібно робити. Так, у нас війна і є ризик. Та, якщо відверто, ризик є завжди. Ніколи не було такого часу, коли б було все спокійно, і все ідеально. Завжди щось заважає – чи то війна, чи ковід, чи відсутність роботи, інфляція… Завжди є причини відмовитися рухатися вперед.

З досвіду скажу, що коли люди бачать ефект від робіт, у них з’являється інтерес і бажання економити і далі продовжувати удосконалювати свій будинок», – наголосила Тетяна Афанасьєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівчани можуть податись на конкурс «Успішний педагог»: правила участі

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ