Онкоцентр може отримати новий лінійний прискорювач

онкоцентр
Опубліковано:

Фото: Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр

 

Депутати ЛОДА підтримали ідею придбання нового лінійного прискорювача для дистанційної променевої терапії онкохворих для Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру. Остаточне рішення щодо придбання нового медобладнання мають прийняти сьогодні, 13 квітня. Про це розповіли у Управлінні майном спільної власності Львівської обласної ради.

У Львівському онкоцентрі, що знаходиться на вул. Гашека, 2А, розповіли, що понад 30% онкопацієнтів потребують променевої терапії. Рішення про придбання нового обладнання на умовах укладення договору фінансового лізингу прийняли на депутатській комісії з питань охорони здоров’я та материнства.

“До онкоцентру за променевою терапією щоденно звертаються хворі з кількох областей Західної України. На Львівщині зараз функціонує лише один такий прилад, хоч давно виникла потреба в декількох. Встановлення в лікарні лінійного прискорювача забезпечить ефективне лікування, яке відповідає міжнародним стандартам надання онкологічної допомоги хворим”, – розповів хірург-онколог Олег Дуда.

За словами генерального директор Онкоцентру, на диспансерному обліку в медичному закладі перебуває 76 тисяч онкологічних хворих. А рівень онкологічних захворювань на Львівщині щорічно зростає в середньому на 2 -2,5 %.

“Вартість такого апарату в лізинг становитиме приблизно 75 мільйонів гривень. Перший внесок ми плануємо зробити за кошти отримані частково з бюджетів Львова та області. Решту виплат розраховуємо повертати поступово. Також за кошти лікарні ми впродовж двох місяців відремонтуємо приміщення для проведення процедур та підготуємо персонал,” – прокоментував генеральний директор Львівського онкоцентру Ігор Ковальчук.

Наразі точно не відомо скільки коштів виділять з обласного бюджету на закупівлю апарату. Рішення щодо суми прийматимуть депутати після вивчення і аналізу фінансових пропозицій та лізингових угод від банків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дайджест новин Сихова: випуск №2.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ