Нові дерева, безпечна утилізація ліків та допомога “Джерелу” – в новому дайджесті

Опубліковано:

Редакція Сихів.Медіа щоп’ятниці готує дайджест позитивних сихівських новин, який виходить за підтримки оптового ринку “Шувар”. Якщо вам є про що розповісти і ви хочете потрапити у наступний випуск підсумкових новин на Сихів. Медіа — надсилайте свої фото та історії на нашу електронну скриньку sykhiv.media@gmail.com.

  • В парку “Залізна вода” висадили нові сортові дерева

Садівники міста завдяки допомозі благодійників з EPAM Ukraine та Vintoniak Vitalii і пані Христини висадили 5 чудових саджанці в парку “Залізна Вода”. Висадкою трьох буків, грабу і модрини висадили професійні озеленювачі з команди ДП “Високий Замок” спільно з садівниками Володимиром Гулеєм та Оксаною Софіянчик.

“Залізна Вода – справжня перлина садово-паркового мистецтва, спадок шанованого нами Арнольда Рерінга. Свого часу він з великою повагою поставився до природної краси цієї місцевості, не втручався грубо в її ландшафт і рослинність, натомість дуже акуратно пристосував буковий лісопарк до зручного відпочинку людей. Так само і ми не збираємось захаращувати парк хаотичними посадками – просто дбайливо відновлюватимемо ті дерева, що були втрачені протягом минулих десятиліть. Саме тому цього разу ми, спільно зі спонсорами, обрали для парку. Вони приєднались до відповідних груп своїх зелених “родичів” і чудово вписались в ландшафт,” – поділились на офіційній сторінці Садівників Львова.

  • На Сихові можна безкоштовно здати прострочені ліки

В сихівський аптеці протягом трьох тижні стоятиме спеціальний контейнер для збору протермінованих ліків, які необхідно правильно утилізовувати без шкоди для довкілля. Контейнер встановили в рамках пілотного проєкту управління екології ЛМР спільно з ZeroWaste Lviv.

Сихівчани зможуть проносити небезпечні медикаменти в аптеку D.S. на проспекті Червоної Калини, 36 (Верхній Шувар) до 14 грудня включно. Також простроченні ліки можна приносити на всі стоянки Екобусу, розклад на грудень з’явиться уже наступного тижня. Приносити можна:

  • антибіотики
  • протизапальні засоби
  • протигрибкові засоби
  • противірусні засоби
  • антидепресанти
  • гормональні препарати

“Ліки з цього переліку є небезпечними для довкілля їх не можна викидати чи зливати в каналізацію. Але наразі в жодному місті України немає централізованої системи їхнього збору. Ми тестуємо різні варіанти розміщення контейнерів, а по завершенню проєкту підготуємо рекомендації для розробки такої системи у Львові,” – розповіли в організації ZeroWaste Lviv.

  • Центр “Джерело” потребує підтримки сихівчан

Львівський навчально-реабілітаційний центр «Джерело», який знаходиться на проспекті Червоної Калини, 86А просить підтримати їх на всеукраїнському конкурсі соціальних ініціатив. 

Конкурс має на меті підтримати організації, які впродовж 2021 року реалізували або реалізовують соціальні ініціативи.

Голосування триває до 30 листопада і потрібно назбирати понад 5000 голосів. У разі перемоги навчально-реабілітаційного центру «Джерело» винагорода буде використана на основну діяльність благодійної установи центру. 

Усе, що потрібно, – це зайти на сторінку конкурсу, знайти проєкт №55 і проголосувати в один клік. 

«Запрошуємо кожного з Вас підтримати голосом Джерело! Разом з Вами ми «Не треба вносити ніяких даних і карток. Нам дуже треба перемога і винагорода, щоб далі робити важливе щодня! У разі перемоги винагорода буде використана на основну діяльність благодійної установи центру», – написала керівниця відділу розвитку у навчально-реабілітаційному центрі «Джерело» Наталія Сіреджук.

Сихів Медіа