Незаконна пам’ять: що відбувається з пам’ятним знаком Героям Небесної сотні

Опубліковано:
Фото: Сихів.Медіа

Незаконні роботи з облаштування пам’ятного знаку Героям Небесної сотні на площі перед Центром Довженка –  продовжують. Сьогодні автор проєкту власноруч проводив укріплювальні роботи, розкопував газони та встановлював  нові елементи конструкції. 

Нагадаємо, що споруда встановлена незаконно, жодних дозвільних документів ініціатори конструкції не мають, а місцева  влада досі шукає шляхи порозуміння з архітекторами, які на власний розсуд, без громадських обговорень, вирішують де повинна стояти і як виглядати символіка, що зберігає пам’ять про полеглих героїв. 

Побратими загиблих, яким вдалось вижити у ці страшній події 2014 року, висловили своє обурення щодо зведення металевого пам’ятника, оскільки вважають, що справжня місія вшанування повинна базуватися на законності, бути прозорою та мати схвалення громади. Наразі ж, ні з родичами полеглих героїв, чиї світлини вивісили на знакові, ні з іншими учасниками тодішніх подій автори не зустрічалися і не обговорювали своєї ініціативи. Також архітектор знаку не погодив жодних дій з адміністрацією, розташовуючи знак на комунальній землі. Саме це дає підстави зробити висновок, що це ніщо інше, як маніпулювання на пам’яті задля власних політичних цілей і самовизнання.

Журналісти редакції Сихів. Медіа звернулись на гарячу лінію міста із повідомленням про початок нових незаконних робіт навколо конструкції і просять вжити заходів щодо узаконення пам’ятного знаку, а також гарантії відповідальності щодо його безпеки, оскільки споруда не є закріпленою. Проте впродовж години Гаряча лінія так і не відреагувала на наше звернення.

Ми відстежуватимемо ситуацію і повідомлятимемо читачів про розвиток подій та реакцію влади на самовільне зведення споруди.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ