На вул. Стуса силами ОСББ висадили нові клени

клени
Опубліковано:

Вчора, 3 квітня, на вулиці Стуса зібралися активні мешканці, які разом висаджували срібнолисті клени. Ми поцікавилися в голови ОСББ на вул. Стуса, 24, пані Лесі, коли виникла така ідея та яким чином усе відбувалося.

Усе почалося з новозбудованого будинку на вул. Стуса, 22а – як то часто буває, забудова нова, а про навколишню територію дбають уже зовсім інші люди. Мешканці будинків №24 та №37-39 вирішили озеленити цю ділянку. Спочатку за власні кошти об’єднання купили 4 дерева, а тоді вирішили придбати ще. Тут і впало око на червонолисті клени (адже будинок червоний, тож усе хотілося зробити під колір) – довелося об’їздити багато місць та прикласти немало сил, у чому допоміг один з мешканців будинку, пан Геннадій, розповідає пані Леся.

Дерева знайшли в Городку. Оскільки ціна одного клена сягає близько 3 тисяч, а для якісного облагородження мешканці потребували їх понад 20, просили відтермінувати оплату. Проте власник садового центру «Еліт Флора», що в Городку, вирішив ці дерева подарувати. Таким чином вдалося засадити один бік вулиці Стуса.

клен

«Ми були надзвичайно щасливі. Це нас одухотворило, і ми почали працювати далі. Докупили ще ялинки, засадили нашу сторону, а тоді подивилися навпроти нашого будинку, на схил між парками «залізна вода» і «Снопківським». Усі казали, для чого садити дерева ще й там, але це робить дорогу зовсім іншою», – розповідає пані Леся.

Усе знову опиралося в кошти – частину дерев подарував забудовник будинку на вул. Стуса, 39, появі ще кількох сприяли осінні вибори, однак алея все ще виглядала незакінченою. Була спроба перемогти в «Громадському бюджеті», однак проголосувало надто мало людей. Взимку той же пан Геннадій зв’язався з ГО «Самокошт», яка займається озелененням територій. Також деякі мешканці давали свої кошти на окремі дерева.

Учора всі дерева якраз привезли, тож мешканці дружно копали ями, зачищали їх, попередньо вибравши у розсаднику кожен клен. Особливість срібнолистих у тому, що з одного боку листя зелене, а от з другого – нагадує полин, тож гарно розвівається на вітрі.

«Знаєте, коли людина щось хоче зробити, не треба багато коштів, як всі думають. Нам не треба було їх – ми збирали трохи там, трохи там. Основне – хотіти зробити це», – додає пані Леся.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто обрало садівника для парку «Залізна вода»

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ