На війні загинув сихівчанин Орест Рись на псевдо “Залізняк”

Опубліковано:
Фото: Орест Рись

1 січня 2024 року Львів попрощався з військовослужбовцем Орестом Рисем: сихівчанином, капітаном 30 ОМБр, який загинув, захищаючи Україну від окупантів. 

Орест навчався у ліцеї “Сихівський”, що на вул. Г. Хоткевича, 48, та ВСП “Автомобільно-дорожній фаховий коледж НУ “ЛП”, згодом вступив до Львівського національного університету природокористування. Зокрема, здобув юридичну освіту в Інституті післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки ЛНУ ім. Івана Франка. 

З дитинства Орест брав активну участь у діяльності молодіжних організацій “Сокіл” і “Спадщина”, був багаторічним учасником капели “Дударик” та хорової університетської капели, обожнював походи в гори, займався альпінізмом та мріяв зійти на вершину гори Еверест. Також любив море, мріяв повернути Крим та відвідати Кримські гори.

Хорова капела “Дударик” та Орест Рись

Сихівчанин був учасником Революції Гідності, пізніше виконував бойові завдання у зоні АТО в складі батальйону “Карпатська Січ”.

У 2020 році вступив до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, здобув звання молодший лейтенант. Одразу після випуску з Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, підписав контракт із 58-ю окремою мотопіхотною бригадою ім. І. Виговського оперативного командування “Північ” Сухопутних військ ЗСУ.

Початок повномасштабного вторгнення Орест зустрів на передовій у складі 58-ї бригади, згодом боронив державу у лавах 30-ї окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького. Під час проходження служби отримав звання старший лейтенант.

Свій останній бій Орест Рись зустрів на Соледарському напрямку. Він загинув у віці 28-ми років, у героя залишилися дружина, батьки, сестра, брат та бабуся.

Прощання з Героєм відбулося 1 січня 2024 року у Львові в Гарнізонному храмі на вул. Театральна, 11. Похований Орест на Львівському кладовищі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львів’яни просять посмертно присвоїти звання Героя України Савковичу Василю

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ