На Сихові хочуть створити сквер “Героїв російсько-українських війн”

Опубліковано:

Депутат Львівської міської ради Тарас Репицький ініціював звернення щодо створення скверу на вул. Полуботка – І. Кавалерідзе, який стане меморіалом українських героїв, що полягли у боротьбі за свою рідну землю під час російсько-українських війн.

Облаштувати сквер “Героїв російсько-українських війн” планують у символічному місці на вулиці Павла Полуботка, неподалік від старої дерев’яної церкви Пресвятої Трійці. Сквер також буде розташований поруч із будинком, в якому мешкав Юрій Руф.

Раніше на цьому місці планували створити сквер “Золото Полуботка”. Проєкт, співавтором якого був Юрій Руф, здобув перемогу у конкурсі “Громадський бюджет Львова – 2021”, набравши 900 голосів. У сквері планували розміщувати творчі об’єкти місцевих молодих митців.

Проєкт так і не було реалізовано, тому у 2024 році його вирішили доповнити та створити сквер “Героїв російсько-українських війн” для вшанування спадщини війни, пам’яті загиблих та надання нових сенсів міським просторам на Сихові.

“Ця зелена зона має стати меморіалом українських героїв, як і хотів Юрко, але не лише тих, що проповідували українське 100 чи 400 років тому, а й тих, які щодня гинуть на російсько-українській війні, яка триває.”

Тарас Репицький

У новоствореному сквері планують облаштувати чотири універсальні арт-зони для проведення культурних, просвітницьких та соціальних подій. Замість бронзових статуй або кам’яних монументів у сквері вирішили використовувати природні елементи. Кожна деталь простору, який буде інклюзивним, виступатиме не лише як пам’ять, але й як простір для нових сенсів та інтерпретацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затінок в районі: перелік локацій, де сихівчани можуть врятуватись від спеки

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ