На Сихові для дітей з інвалідністю створили унікальний парк розваг

Опубліковано:

На подвір’ї центру соціальних послуг “Джерело”, що на проспекті Червоної Калини, 86А, з’явився унікальний майданчик – доступний, цікавий та пізнавальний простір для дітей з інвалідністю. Його за власний кошт створило подружжя американців Едді та Тетяна, які стали друзями “Джерела”.

У парку понад 1 100 кв м простору для розваг дітей з інвалідністю: доступні гойдалки та качелі для дітей на кріслах колісних, велика гірка та розваги для дітей з розладами спектру аутизму, мініфутбольне поле та багато цікавого, сенсорного і емоційного.

“Це не просто каруселі – всі діти з інвалідністю думають, що вони літають, коли катаються на качельках. Так вони відволікаються від реальності і поринають у світ, де їм радісно, тепло і безпечно. Це місце безпеки, радості і відкриттів ми розробили з дружиною Танею для дітей саме з такими діагнозами і типами інвалідності. Саме у Львові ми заклали хороший фундамент для нашої праці в Україні. Цей майданчик нам з дружиною коштував приблизно 60 тисяч доларів. В нас є персональна сімейна фундація, і 99% того, що ми робимо, це за свої власні кошти.

Таких парків немає в Україні, і ми сподіваємося, що після перемоги першим, що будуть робити в Україні, це спеціальні майданчики для дітей, для людей похилого віку”, – розповів Едді Вейн, який разом з дружиною Тетяною збудували цей парк.

Парк розваг та відкриттів поділений на дві зони – для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату та дітей з розладами спектру  аутизму. Усе продумано до найменших дрібниць задля безпеки та доступності кожної дитини.

У першій зоні – діти, які мають фізичні обмеження, можуть безпечно покататися на гойдалці. Їх фіксують у високих кріселках з допомогою спеціальних пасків безпеки. Поряд можна покататися на круговій каруселі. При цьому, діток важливо розвертати обличчям до парку, а не до центру самої каруселі, щоб вони могли бачити всі барви життя і красу навколо, наголошує Едді. 

Крім каруселей, тут розташовані сенсорні локації для зорового контакту, щоб викликати у дітей певні асоціації, а також звукові панелі, де можна почути звуки різних інструментів. Також можна погратися кольоровими гумовими іграшками, які викличуть усмішку навіть у дорослих.

“Для наших вихованців – це безпечний, доступний, цікавий і пізнавальний простір, де вони можуть порозважатися і отримати багато позитивних емоцій. Цей майданчик за власний кошт облаштувало подружжя американців Едді та Тетяна, які є засновниками організації “The Bridge of Life”. Вони приїхали в Україну на початку війни, і вже влітку торік запропонували зробити такий майданчик для дітей в Україні. Практично 4 місяці вони спостерігали за нашими дітьми, досліджували, які би розваги були найбільш доступні, пріоритетні і цікаві. Тому це повністю їх авторський проєкт, який дає можливість дітям з різними спектрами розладів отримувати розваги», – зазначила керівниця центру соціальних послуг “Джерело” Зореслава Люльчак.

Станом на зараз на денних програмах “Джерела” є 136 дітей з інвалідністю, на ранньому втручанні – понад 100 сімей з дітьми із групи ризику чи з інвалідністю. Комплексну реабілітацію в рік отримують понад 400 дітей з інвалідністю. По районах міста працює 6 філій – окремих осередків центру “Джерело”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не платив за землю. Місто відсудило у забудовника понад пів мільйона гривень

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ