Сихівський район – стихійне звалище?

Опубліковано:

Проблематика стихійних звалищ не є новою для Львова, зокрема і для Сихівського району. Проте, також не новою для міста є ліквідація таких локацій. За останні три місяці в районі вдалось виявити та очистити від сміття чотири несанкціоновані смітники. Завдяки активістам і Сихівській РА сміттєзвалища ліквідували на вулицях Просторій, Вулецькій, Навроцького та на проспекті Іванна Павла ІІ.

Головна проблема цих сміттєзвалищ – за якийсь час після їхньої ліквідації, вони з’являються знову. Відповідно, активісти неодноразово надсилають запити щодо вивезення сміття.

Останній з ліквідованих смітників знаходився на вулиці Просторій, що в мікрорайоні Старий Сихів. Сихівська адміністрація прибирала цю локацію вдруге, вперше її очистили наприкінці 2021 року. Для того, аби хоч якось зробити локацію важкодоступною для скидання відходів, комунальники встановили бетонні блоки.

Подібні віддалені локації від житлового масиву “грають на руку” тим, хто не хоче платити за вивезення великого габаритного сміття.

За два тижні до ліквідації звалища на Просторій, сихівські комунальники знову очистили територію на вулиці Вулецькій. Територію поруч з пожежною частиною №2 Сихівського району періодично засмічують побутовими та будівельними відходами та, відповідно, Сихівська РА змушено часто витрачати кошти на їх ліквідацію. Цієї весни на Вулецькій врешті встановили огорожу.

На жаль, в Сихівському районі від несанкціонованих сміттєзвалищ на постійній основі потерпає річка Зубра. В місцях, де річка виходить назовні, а саме в Козельниках та поруч з сихівською галявиною, скупчується велика кількість сміття. Сміття на фото нижче комунальники виловили неподалік зупинки “Чукаріна”, що на проспекті Іванна Павла ІІ.

“Локація наче і при центральній дорозі, але схована так, що з дороги не видно. Тобто, далеко ходити не треба, а сховок для сміття у нашому випадку виявився чудовим. Розібраний холодильник, купа взуття і навіть килим – і все у руслі невеличкої річки Зубра в одному з районів Львова. Хтось гарну толоку влаштував удома…

За кілька годин – ще по обіді п’ятниці – силами Сихівської райадміністрації увесь непотріб оперативно прибрали. Для того довелось застосували навіть трактор з ковшем і привезти контейнер для габаритного сміття,” – прокоментував Любомир Зубач, заступника міського голови Львова з питань містобудування.

Ще одне ліквідоване, під час повномасштабної війни, сміттєзвалище знаходилось в провулку між вулицями Луганська та Навроцького. Дане несанкціоноване сміттєзвалище мешканці області використовували для вивезення будівельного сміття, чим порушували закон.

На сьогодні в Україні вивезення та залишення побутового та будівельного сміття на несанкціоновані звалища караються за ст. 152 КУпАП, яка передбачає відповідальність за порушення державних стандартів, норм та правил у сфері благоустрою населених пунктів. Розмір штрафу становить від 340 до 1360 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові просять заборони будь-який російськомовний продукт на міських вулицях.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ