У Львові зібралися делегати ООН: молодь моделює роботу Організації Об’єднаних Націй

Опубліковано:

У п’ятницю, 13 квітня, розпочалася Львівська Модель ООН. Школярі, студенти та всі, хто цікавиться міжнародними відносинами та геополітикою, три дні пробуватимуть себе у ролі делегатів Організації Об’єднаних Націй.

Четвертий рік у Львові проводять Модель ООН. Цьогоріч освітня симуляційна гра зібрала 80 учасників.

«Вони буквально одягаються в дипломатів – беруть на себе їх ролі. Заходять в органи ООН: Раду безпеки, Комісію правосуддя та Комісію із роззброєння. Таким чином намагаються виробити певне рішення, симулюючи країни, які представляють», – розповів  Віталій Сергійчук, Генеральний Секретар Львівської Моделі ООН.

У перший день експерти у різних галузях на відкритому заході #LvivMUNTalks розповідали про боротьбу з незаконним обігом зброї в Україні та світі, протидію відмиванню коштів на державному та міжнародному рівні та  аналізували повоєнні міжнародні договори.

«До честі молоді, яка тут присутня, такого фідбеку, який я отримав після цієї зустрічі, я не чув від професійних учасників фінансових ринків. Це одна із кращих і найбільш глибинних реакцій, які я коли-небудь бачив у своєму житті, як лектор. Ці молоді люди працюють на випередження – вони наше майбутнє», -зазначив  Олександр Глущенко, директор Департаменту координації системи фінансового моніторингу Держфінмоніторингу.

Учасниками Моделі є як і новачки, так і досвідченні гравці. Дмитро Ктітор, студент-міжнародник уже втретє бере участь у грі. Цьогоріч він голова Комісії з кримінального правосуддя та попередження злочинності.

«Модель ООН для мене стала уже стилем життя. Тут я удосконалюю навички ораторства, командної роботи. Адже рішення які приймаємо, симулюючи комітети, мають відображати думки усіх, а не однієї людини», – розповів Дмитро Ктітор, учасник Моделі ООН.

Наступні два дні на делегатів чекає робота у комітетах, дебати та офіційні заяви, так звані резолюції для вирішення проблем.

Найперша Модель ООН була організована в Гарварді в 1953 році. В Україні  – рівно 20 років тому на базі Київського ліцею бізнесу. Львівську Модель ООН започаткувала ГО “Інститут суспільних ініціатив” спільно з Українським Католицьким Університетом за підтримки ЛОДА і Міністерства молоді та спорту.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ