Медики Львівського онкоцентру видалили дві пухлини 82-річній жінці

Опубліковано:

Медики Львівського онкоцентру провели симультанну операцію 82-річній пацієнтці. Жінці одночасно видалили 2 меланоми, зробили аутодермопластику та провели біопсію сторожового лімфатичного вузла. Про це повідомили у Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичому центрі.

Пані Галина зі Львова. Наприкінці 2022 року у жінки з’явились дві невеличкі пігментні плями. Одна з них була на передпліччі, інша – на стопі. 

«Спочатку вони мене не турбували, тож я навіть не звертала на них увагу. Потім ці плями почали збільшуватись, але я весь час думала, що це пройде. Так пройшов майже рік. І якщо на руці пляма мене так і не турбувала, то на стопі вона почала рости і завдавати мені дискомфорту», – розповіла пані Галина.

Жінка ніяк не могла відважитись звернутись до медиків, та коли пляма почала кровити, вона неабияк налякалась і пішла до сімейного лікаря, а він скерував пані Галину до онколога.

У грудні 2023 року жінка потрапила до Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру. Тут лікарі відділення пухлин м’яких тканин запідозрили у пацієнтки одразу дві меланоми, які розвивались незалежно одна від одної. І після декількох обстежень жінку прооперували. 

«Оскільки пацієнтці 82- роки, ми хотіли зменшити навантаження на її організм. Тож провели симультанну операцію. Їй видалили утвір правого передпліччя та утвір на правій стопі. Крім цього ми зробили пацієнтці аутодермопластику, тобто взяли клаптик шкіри зі стегна і пересадили на стопу, щоб закрити дефект, який виник внаслідок видалення пухлини. І також під час операції ми зробили біопсію сторожового лімфатичного вузла», – повідомив завідувач відділення пухлин м’яких тканин Ігор Дмитрик.

Лікар зазначив, що при гістологічному дослідженні фахівці виявили у вузлі метастази, тож наступним етапом лікування стала пахово-стегнова лімфаденектомія (видалення лімфатичних вузлів у пахово-стегновій зоні).

Зазначимо, що меланома – один з найнебезпечніших видів онкологічного захворювання, адже вона може розповсюджуватись через лімфу та кров майже в усі органи. Наприклад, метастази меланоми можуть поширюватись у лімфатичні вузли, в легені, печінку, кістки та навіть у головний мозок.

Зараз пані Галина відновлюється після хірургічного лікування та в подальшому потребуватиме системної терапії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У львівських лікарнях запрацює нова система сповіщень медперсоналу “knopka”

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ