Медики Чорнобильської лікарні врятували життя немовля з важкою патологією нирок

Опубліковано:
Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

У Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр маленька Олександра з Івано-Франківщини прибула на 5-тий день після народження. Немовля було у дуже важкому стані через множинні вади розвитку, потребувала допоміжної штучної вентиляції легень та негайного початку нирковозамісної терапії.

Про складну патологію нирок донечки мама Оксана дізналась ще під час вагітності. Проте родина, у якій уже є двоє старших дітей – 17-річна сестра і 16-річний брат, – не злякалась. Вирішили народжувати та боротись за життя наймолодшої дитини.

Маленьку Олександру на п’яту добу після народження у лікарню доставила бригада швидкої медичної допомоги. За словами реаніматологині-анестезіологині лікарні Іванни Андрейчук, щоб врятувати життя дитини, на третю добу перебування у відділенні інтенсивної терапії їй розпочали перитонеальний діаліз.

“Лікарі Центру не давали жодних прогнозів, проте робили усе можливе і неможливе для порятунку моєї Саші”, – каже мама Оксана.

Команда лікарів Чорнобильської лікарні уже понад два місяці опікується маленькою Сашею. Зараз дівчинка отримує комплексну терапію у педіатричному відділенні. Малеча дихає самостійно, а нирки функціонують завдяки автоматизованому перитонеальному діалізу.

Попереду у маленької пацієнтки тривале лікування, а для повноцінного життя вона потребуватиме трансплантації нирки. Донорами для донечки стануть батьки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Послуги ЦНАПу стануть доступними для львів’ян, які не можуть відвідати центр самостійно

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ