Люди із розладами психіки безкоштовно отримуватимуть ліки

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

З жовтня пацієнти, які страждають на розлади психіки та поведінки матимуть змогу безоплатно одержати медикаменти за програмою “Доступні ліки”.

Від 1 жовтня НСЗУ розширює програму відшкодування ліків за програмою “Доступні ліки”. Таким чином, люди які мають психічні розлади зможуть отримати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за відповідним договором з НСЗУ. Йдеться про такі захворювання, як епілепсія, шизофренія, посттравматичний стресовий розлад, депресія, афективні та невротичні розлади.Вартість медикаментів аптеці оплачує держава.

Для того, щоб отримувати ліки за програмою “Доступні ліки”, необхідний електронний рецепт. Його має виписати невролог або психіатр, в тому числі і дитячі лікарі за цими спеціальностями. 

Якщо ви або ваші рідні не мають лікаря – потрібно його обрати в будь-якому медичному закладі, який має договір з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги та відповідного фахівця. Щоб потрапити на первинну консультацію до невролога для встановлення діагнозу та складання індивідуального плану лікування безоплатно, потрібно електронне направлення. Його зможе виписати ваш сімейний лікар”,- зазначають у дописі НСЗУ  

В індивідуальному плані лікар фіксує встановлений діагноз та призначає відповідні ліки. На основі цього плану лікування буде формуватися електронний рецепт. З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку  будь-якої області, яка має договір з НСЗУ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ : Безкоштовний інсулін: як сихівським діабетикам його отримати?

Сихів Медіа