Лікарня святого Луки: від змін фасаду до планів на майбутнє

Опубліковано:
Фото: Львівська міська рада

У лікарні святого Луки Першого медичного об’єднання, утеплили фасад та цоколь, реконструювали вхідну групу та засклили балкон. Окрім цього у медзакладі з’явилися нові відділення та збільшилася кількість ліжок для пацієнтів.

Лікарня святого Луки, що на вулиці Навроцького, 23, є частиною Першого медоб’єднання Львова. Щорічно медичний заклад приймає понад 50 тисяч пацієнтів. У лікарні надають допомогу цивільним та військовим, а також пацієнтам національного реабілітаційного центру UNBROKEN, де проводять протезування та реабілітацію поранених захисників і захисниць України.

Раніше медзаклад називали 8-ю лікарнею, але назву змінили. Як зазначає головний лікар, це було спільне рішення медичної стратегії, щоб зорієнтуватися на Захід, де лікарні зазвичай називають на честь біблійних персонажів. 

Загалом лікарня складається з 13 відділень. Є основний оновлений корпус, господарський, патанатомічний, харчоблок і корпус мікрохірургії ока.  Нещодавно у медичному закладі завершили модернізацію будівлі, яка коштувала 40,38 млн грн. З них 33,65 — це грант від Європейського інвестиційного банку та 6,73 млн грн — внесок міста. 

У лікарні святого Луки збільшилася кількість ліжок до 460, тоді як 2019-2020 роках в медзакладі було до 330 місць для пацієнтів. Також стало більше реанімаційних ліжок. Зараз їх є 40, а раніше було лише 10. 

Окрім цього, в лікарні, на вулиці Навроцького, відкрили відділення реабілітації. На першому поверсі обладнали лікувально-реабілітаційну базу, кабінети апаратної фізіотерапії, ерготерапії, індивідуальної фізичної терапії, асистивних технологій та зал фізичної реабілітації. 

В рамках ремонту та реконструкції з’явилося і відділення інтервенційної радіології, де проводять діагностичні ангіографічні обстеження та втручання на судинах серця, головного мозку, органах малого таза, магістральних судинах, аорті та її відгалуженнях, кінцівках. Минулого року відкрили Центр ментального здоров’я, де зараз здійснюють фінальні роботи. 

За словами Василя Трунквальтера, є в медзакладу є потреба додаткових площ. Лікарня переходить на нові європейські стандарти й планує збільшити площу на одного пацієнта, яка має становити не менше 13 або 14 м2, щоб пацієнти почували себе комфортніше. Наразі простір розширюють, але водночас зменшуються можливості лікування хворих через скорочення ліжкової мережі. 

“Треба працювати з персоналом: він має навчатися, розвиватися, орієнтуватися в нових методиках. Наразі тільки маленька частинка персоналу працює над своїм розвитком. Тому має бути не відділ кадрів, як було за старих часів, а HR-відділ, до якого мають бути залучені психологи, ментори, тренери. Зрештою, лікарня — це не стіни, білі, сірі чи пофарбовані. Тут головним є фаховий персонал, який має рятувати життя. Підлогу, стелю чи стіни можна змінити, а з людьми так не вийде, тому головний стратегічний пласт — це робота з людьми.”

зазначає головний лікар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На базі Клінічного центру дитячої медицини відкрили “Школу супергероїв”

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ