Купили сертифікат вакцинації?

Опубліковано:
zib.com

Маєш сертифікат – живи повноцінним життям. Не маєш – сиди вдома, бо ні в маршрутку, ні в магазин зась. Для багатьох львів’ян це стало вагомим аргументом, аби провакцинуватися. Але, на жаль, свідомість деяких українців не надто висока, тому вакцинуються вони не тому, щоб не померти від недуги, а щоб погуляти ринком чи сходити на концерт..

Відтак купити сертифікат – справа, що вберігає (як вони вважають) несвідомих людей від проблем. Чи чули ви у своєму оточенні запитання –  як «типу» щепитися, щоб якось обійти систему? До того ж купити сертифікат про вакцинацію стає все легше. Ми погоджуємось з думкою про те, що питання щеплень – це особиста справа кожного, але не підтримуємо рішення, що суперечать законам. Чи складно купити підробний документ?

Для того, аби краще зрозуміти процедуру купівлі такого документу, наша журналістка вирішила знайти людей, які займаються продажем сертифікату. В мережі Телеграм, у вільному доступі, пропонують замовити фейковий папірець. Отже, виявляється, що знайти «горе-продавців» і покласти край порушникам було б не так складно для поліції. Втім чомусь пропозиції лише наростають у соцмережах. Тож прикидаємось охочими купити сертифікат і пишемо авторам.

За кілька хвилин мені прийшла відповідь. Текст був під заголовком “Заносимо в Дію/Helsi” ОФІЦІЙНО.

Автор повідомив мені, що це міжнародний сертифікат, який діє в Україні і за кордоном, а також його навіть можна внести в мобільний застосунок “Дію”.

Зокрема, аби виробити документ, мені треба було кинути такі дані:

  • ПІБ українською та англійською
  • Повна дата народження
  • Місце реєстрації
  • Ідентифікаційний код
  • Серія і номер паспорту
  • Номер мобільного телефону
  • Бажана дата першої і другої дози вакцини
  • Дані для відправки на Нову пошту/Укрпошту
  • Далі відбувається процедура перевірки для оформлення сертифікату
  • Пізніше йде оплата на банківську карту, яка становить 2000 грн

Також мені пропонують обрати варіант оформлення: перший укол “заднім” числом, другий актуальною датою і я отримую сертифікат наступного дня. Або ж перший укол актуальним числом, а другий через 21 день, але тоді я отримаю сертифікат через 21 день.

Чоловік, з яким я вела бесіду, також надав мені аргументи того, чому я маю купити сертифікат саме в нього – надіслав запис екрану в “Дії”. Зокрема, там був паспорт з власним фото, а також карткою платників податків. Ствердив, що на загальному каналі можна почитати багато відгуків. А щоб викликати більше довіри, мене запевнили, що оплату можна вносити 50/50.

На щастя, я свідомо і чесно провакцинувалась ще раніше. Тому ні реального бажання, ні потреби купувати підробний документ не мала. Але скільки таких українців, які шукають протизаконних способів «провакцинуватися» , і чому досі ніхто не припинив цих ринкових стосунків, ціною у людське життя?

Також я вирішила дізнатися мотивацію людей, які йдуть на те, аби купити підроблений сертифікат, і поспілкувалася з львів’янкою Юлею, яка вирішила придбати документ про щеплення. Виявляється, що є категорія людей, яких  дратує, коли їх змушують робити щось примусово.

“В нас має бути вибір, тому я вирішила не вакцинуватись. Я перехворіла ковідом 2 рази і ледь не вмерла”.

Знайома скинула дівчині контакти особи, яка займається виробництвом документів, стверджує, що подруги робили в неї. Оплату сертифікату ділять на дві частини, після “першої дози” ти кидаєш на банківську картку 600 грн, після “другої” ще 600. Юля зізнається, що купувати сертифікат лячно, але з теперішніми карантинними обмеженнями іншого варіанту не бачить.

Зокрема, ми поспілкувалися з координатором з вакцинації Олегом Когутом, аби він таки розповів нам своє ставлення до купівлі документа.

Чоловік ділиться, що у нього ставлення до такої покупки вкрай негативне. На це є безліч причин. По-перше, це підробка державних документів, а такі речі мають каратися відповідним чином, це порушення законодавства. Але такими справами мають займатися відповідні органи. Інша справа це те, що людина не вакцинована. Вона може бути переносником збудника інфекції, може хворіти в безсимптомній формі, не знаючи про це.

І тепер про охочих збагатитись на хвилі пандемії. Спробуємо розбурхати совість цих «торговельників», які наражають на небезпеку суспільство. Адже серед них, зокрема, є й такі, що стогнуть «ну коли вже цей жах закінчиться і життя повернеться у звичне русло». Так от. Саме через таких, як ви – життя ще довго не повернеться до нормального ритму. Бо мати сертифікат і вберегтись від ускладнень недуги – це дві різні речі.


Тобто, сертифікат, який придбала особа, реєструється базою даних, де внесені вакциновані люди, ампулу, яку мали б вам вколоти, використати зможуть для вакцинації когось, але реєструвати її вже не можуть, бо про неї зафіксовані дані в інформаційно-медичну систему, Med Data, по якій йде списання вакцини, отже вони мусять кудись ту вакцину подіти. Наприклад – утилізувати. Це в час, коли за один день від коронавірусу померло 16 львів’ян, ми викидаємо ампули, що мають шанс врятувати чиєсь життя.

Додамо, що виготовлення і продаж підробленого COVID-сертифіката несе за штраф у розмірі 170 тисяч грн або позбавлення волі до 3 років.

За використання підроблених COVID-сертифікатів буде штраф до 34 тисяч гривень, або до 2 років обмеження волі.

Ірина Запотічна

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ