Кримська перепічка vs Інтергал-буд: нові деталі

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Більше тижня тривають перипетії сихівських підприємців з орендодавцями – компанією «Інтерсіті», що на проспекті Червоної Калини, 62. Кримську перепічку, магазин меблів, кав’ярню «7sevenheaven» та ще кількох підприємців виселяють з приміщення.

Чи вдалося за цей час їм домовитись з власником будівлі? Нові деталі у цій справі дізнались журналісти Сихів. Медіа.

14 травня всі орендарі першого поверху отримали листи з вимогою розірвання договору оренди та необхідністю виїхати у 30-тиденний термін, більше про перші дні після отримання документу можна прочитати тут.

Власниці “Кримська перепічка”, “Ікеаманія” та кав’ярня “7sevenheaven” готують спільний позов, відстоюючи власні права на провадження чесного бізнесу.

За словами підприємиць, їм досі не надали жодних офіційно погоджених планів чи проєктів реконструкції, а саме ремонт на першому поверсі є офіційною причиною виселення бізнесу. Орендарі підозрюють «Інтергал-Буд» у обмані, адже до минулого місяця орендодавець погоджував бізнесу встановлення літнього майданчика, вже маючи намір виселити підприємців.

“Ми склали бізнес-плани своєї діяльності, почали працювати над покращенням наших робіт. Наприклад, я зробила певний ремонт, вклала кошти в власний бізнес, аби надалі комфортно працювати маючи для цього підстави, а саме — підписаний договір оренди.

У зв’язку з необхідністю проведення капітального ремонту, яка нікому не підтверджена, адже ми досі не отримали жодних доказів того, що така необхідність є, з нами хочуть розірвати договори оренди, проте залишають це рішення за нами,” — поділилась думками Катерина Бетлів-Козярська, власниця крамниці “Ікеаманія”.

Підприємиці не заперечують право проведення капітального ремонту орендодавцем, проте договір оренди зобов’язує всі сторони дотримуватись правил. Тобто, орендодавець не може безпідставно вирішити провести капремонт, також він мав би запропонувати альтернативні приміщення для бізнесу, який опинився в заручниках комплексу.

 

 

Додамо, що цієї суботи, 29 травня, з 12:00 до 13:00 під будівлею АТЦ “Інтерсіті” відбудеться акція задля збереженн громадського простору. Прийдіть та підтримайте соціально відповідальний бізнес в Сихівському районі!

Наша редакція звернулась з офіційним запитом у компанію “Інтергал-Буд” і попросила пояснити свою позицію у цьому конфлікті. Як відповіла директорка Джичка К.Б – будівлю ввели в експлуатацію ще 12 років тому, за ці роки виникла потреба в проведенні капремонту з повною заміною внутрішніх інженерних систем та обладнання.

Отже, як пояснюють нам власники приміщення «Інтерсіті», рішення зупинити роботу підприємств лише першого поверху прийнято з метою мінімізації перешкод у діяльності існуючих орендарів. Після завершення робіт на першому поверсі, капремонт продовжать на інших поверхах.

“Вказана пропозиція може бути прийнята або не прийнята орендарями, що, однак, не звільняє їх від обов’язку припинити діяльність в орендованих приміщеннях на час капітального ремонту,” — зазначили у листі ДП “Інтергал-Буд” ТзОВ “Фірма “Інтергал”.

Наразі підприємці першого поверху «Інтерсіті» готують позов і сприймають дії власника будівлі як тиск на малий бізнес і бажання виселити їх під вигаданим приводом, що будуть доводити у суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маршрутка за 10 гривень: що думають львів’яни?

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ