“Єдиний варіант – оскарження рішення згідно з чинним законодавством”: відбулось друге засідання щодо посади директора школи №96

Опубліковано:
Школа № 96 МЖК-1

Вчора, у сихівській школі №96, що на вул. О. Довженка, 13, відбулося друге засідання робочої групи щодо ситуації, яка склалась довкола конкурсу на посаду директора. Управління освіти пояснило, чому важливо зараз допустити до роботи нову директорку школи і вирішувати конфлікт у правовому порядку.

Начальник управління освіти ЛМР, Андрій Закалюк, відповівши на всі питання батьківського комітету і педагогічних працівників школи, розпочав обговорення законних методів вирішення ситуації. Йдеться про допущення нової директорки до виконання своїх посадових обов’язків, щоб школа могла функціонувати, і паралельно оскаржувати рішення конкурсної комісії згідно з чинним законодавством.

“Для того, щоб ніхто з працівників школи не став заручником ситуації, потрібно допустити нову директорку до роботи. Мова зараз суто про юридичні питання: підписання документів, кошторисів, підсумкового наказу про атестацію, тощо. Людина має виконувати свої посадові обов’язки.

Паралельно з цим можуть тривати всі правові процеси. Вам ніхто не забороняє оскаржувати рішення конкурсної комісії згідно з чинним законодавством.”

Андрій Закалюк, керівник управління освіти

На зустрічі, окрім членів робочої групи, були присутні директори інших шкіл Львова, яких обирали на посади через відкритий конкурс, члени конкурсних комісії, які проводять конкурси, представники Державної служби якості освіти у Львівській області, обласної профспілки працівників освіти і науки, Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

“З точки зору закону маю кілька вагомих зауважень. Перше – чи звільняв начальник управління освіти директора школи? Ні. Просто був непродовжений контракт і згідно з чинним законодавством було оголошено конкурс. Друге – члени конкурсної комісії не голосують конкретно за когось із кандидатів, а виставляють бали відповідно до тестових завдань чи презентації. Третє – чи є спосіб зараз скасувати попередні рішення? Ні, немає, адже конкурс відбувся і призначено нового керівника. Четверте – чи може керівник управління одноосібно скасувати рішення конкурсної комісії? Ні, не може, бо чинне законодавство на цьому етапі не дає йому такої можливості. Єдиний варіант – оскарження рішення згідно з чинним законодавством.”

наголосив Тарас Ілечко, представник управління Державної служби якості освіти у Львівській області

Нагадаємо про перебіг подій. 8 березня відбувся конкурс на посаду директора, за результатами якого перемогла освітянка Нечипурна Ярина, однак Михайлик Галина, яка раніше очолювала цю школу, відмовилась погоджуватись з рішенням.

Пізніше, 18 березня, в школі відбулась зустріч батьківської і педагогічної громад, депутата ЛМР Тараса Репицького та представників управління освіти ЛМР щодо конкурсу на посаду директора навчального закладу, на якій було обумовлено зібрати усі наявні запити від громади та адміністрації школи, отримані відповіді та протоколи, аби напрацювати подальші дії. Школа продовжує працювати без допуску новопризначеної директорки до школи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Набагато більше їм потрібне прийняття суспільством”: як на Сихові допомагають дітям із синдромом Дауна

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ