Колишнього керівника «Арени Львів» підозрюють у службовій недбалості і розтраті 2,9 млн грн

Опубліковано:

У Львові колишнього в. о. керівника державного підприємства підозрюють у службовій недбалості та розтраті 2,9 млн грн бюджетних грошей. Мова йде про першого заступника директора і колишнього в. о. директора ДП «Арена Львів» Юрія Майбороду.

Як повідомили 2 липня у поліції, у 2023 році керівник держпідприємства неналежно організував процедуру закупівлі комплекту обладнання для системи відеомоніторингу, внаслідок чого підрядник поставив та змонтував обладнання за завищеною вартістю на загальну суму 8,6 млн грн.

За результатами торгів у приватного підприємства закупили камери відеоспостереження, робоче місце оператора, програмне забезпечення, мережеве сховище та інше обладнання. Проте, різниця між закупівельною вартістю та реальною вартістю техніки становить 2,9 млн грн.

«Також при поставці техніки службовець не перевірив її найменування, кількість, якість, ціну та не доручив це зробити підлеглим особам. До того ж деякі комплектуючі не відповідали зазначеним в актах приймання-передачі товару та додатку до договору. Попри це, підозрюваний погодив всі документи», – додали у прокуратурі.

Керівнику держпідприємства повідомили про підосзру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) ККУ. Слідчі не розголошують імені підозрюваного, втім в реєстрі судових рішень можна знайти низку ухвал, що стосуються цього кримінального провадження, яке відкрили ще у листопаді 2023 року. Судячи з ухвал, ідеться про першого заступника директора і в. о. директора ДП «Арена Львів» Юрія Майбороду.

28 червня Галицький районний суд відсторонив його від займаної посади. Також суд відправив його під нічний домашнй арешт. 

Також суд відпоравив його під нічний домашнй арешт. У коментарі Lviv.media, він підтвердив, що того ж дня слідчі йому вручили підозру, втім свою провину заперечив.

«Звинувачують у всьому мене, бо я розпорядник коштів. Я ж не можу розбиратись у всіх процесах, я не маю відповідної кваліфікації. Є люди, які відповідають за певні речі. Це ж не означає, що на “Арені” ніхто не повинен працювати, тільки має бути один керівник і він за всіх і все буде робити. Чомусь на мене це все треба начепити. Оголосили про підозру і відсторонили від обовʼязків. Це все натягнуто на вуха. Процесом закупівлі взагалі почала займатись моя попередниця . Я завжди до таких речей, як тендери, ставився відповідально», – розповів журналістам Юрій Майборода.


Додамо, Юрій Майборода був в. о. директора ДП «Арена Львів» двічі – з липня 2018 до грудня 2020 і з вересня 2023 року по лютий 2024 року. Зараз держпідприємство очолює Дмитро Сабатович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ