ФОПам відтермінують штрафи за відсутності касових апаратів

Опубліковано:
Фото: www.dw.com

Верховна Рада України може до 1 лютого відтермінувати фізичним особам-підприємцям штрафи за незастосування касових апаратів. Про це в ефірі Еспресо повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Я вже запропонував відповідну поправку, гадаю, що ми її проголосуємо доволі швидко, щоб зменшити або скасувати штрафи для тих, хто зареєструє РРО (реєстратори розрахункових апаратів) до 1 лютого 2022 року», – розповів Данило Гетманцев. 

Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року набув чинності закон, відповідно до якого використання касових апаратів стане обов’язковим для ФОПів. Проте є низка винятків.

Пощастило ФОПам першої групи. Це ті підприємці, які не мають найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках. При цьому, щоб не встановлювати касовий апарат щорічний дохід таких підприємців не має перевищувати 1 мільйон гривень.

Також окремою постановою уряду дозволили не використовувати касові апарати підприємцям, які здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості.Постановою Кабміну встановлено, що з 1 січня 2022 року при продажу товарів (крім підакцизних) на території сіл ФОПам дозволено не використовувати РРО/ПРРО (за умови використання РК та КОРО) якщо:

  • річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 році – 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
  • така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;
  • такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;
  • сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території відповідних громад.

Водночас рішенням Кабміну скасовано можливість не використовувати РК та КОРО при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг.

Додамо, що основною метою цього запровадження є бажання мінімізувати будь-яке ухилення від сплати податків за допомогою приховування діяльності та спроба зупинити “маскування” середнього та великого бізнесу під відкритими підставними ФОПами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маленьких сихівчан запрошують на одноденний зимовий табір

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ