Чи «оживе» колись басейн «Динамо»?

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Скільки сихівчан пам’ятають про славнозвісні відкриті басейни «Динамо», які функціонували колись на вулиці Стуса? Це була чудова локація і для професійних спортсменів-призерів олімпійських ігор, і для аматорів-плавців, а ще на відпочинок до води приїжджали цілими сім’ями на пляж.  Добратися з Сихова на басейни «Динамо»,  завжди було швидко та зручно. Проте  останні 15 років басейни «Динамо» нагадують справжні руїни.  «Згасали» вони  поступово. Спочатку їх закривали лише на зиму, бо «Львівгаз»  категорично заборонив використовувати стару підвальну котельню. Тому басейни відкривали лише влітку. А згодом й взагалі закрились, адже коштів на їх отримування  у власника не знайшлося.

Басейн належить «Львівській обласній організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо».  Ще 2016 року був розроблений план реконструкції басейну, який передбачав встановлення дитячого басейну, сауно–банного комплексу, атракціонів для дітей та дорослих, басейну для реабілітації осіб з інвалідністю, облаштування системи підігріву води, системи, що автоматично фіксує результати спортсменів у великому басейні та ряду інших ремонтних робіт. Орієнтовна сума, яка необхідна на їх виконання була 50 мільйонів гривень. Звісно у спортивного товариства таких грошей не знайшлося, тому вони й досі розраховують на підтримку міського та державного бюджетів. А ще можна було знайти інвесторів, які могли б відновити басейн, взамін на вигідну співпрацю. Привабливість тут не аби яка, адже на території комплексу ще в 90-х роках виявили термальне джерело.

Влітку 2017 року Львівська обласна рада виділила понад півмільйона гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації для реконструкції басейну «Динамо», що на вулиці Стуса, 4, який займає площу 2,31 га. У 2018 році виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва на реконструкцію комплексу басейну. Дана документація не передбачає будівництва житла.  Це, на думку власників,  ускладнило пошук потенційних інвесторів.

Натисніть на фото, щоб переглянути галерею:

 

 

Любомир Зубич, заступник міського голови з містобудування:

« Місто не допустить будівництва на даному об’єкті нових житлових багатоповерхівок.  Тут справді ідеальне місце для розвитку водного спорту. Місто готове виділити кошти на реконструкцію басейну, однак, для цього потрібна згода його керівництва. Можливо в ФСТ «Динамо» менеджмент не на належному рівні? Адже досі ми не бачимо чіткого алгоритму дій та  послідовності плану щодо реконструкції цього басейну.»

Дещо інша позиція у представників ФСТ «Динамо». Зокрема заступник голови товариства, Володимир Будулич  стверджує: «Даний об’єкт справді дуже привабливий для будівництва нових багатоповерхівок. Тому, можливо дехто мріє  переоформити  об’єкт у комунальну власність міста, а згодом продати на аукціоні під забудову? Ми й надалі знаходимося у пошуку добросовісного інвестора, а це не просто, адже багато прагне отримати вкладені кошти ледь не відразу, або намагається щось отримати взамін.»

Допоки триває ця «дискусія» влади та спортивного товариства, громада міста й надалі залишається без чудового комплексу басейну, який згодом й при бажанні, можна було б перетворити у центр водного спорту України. Тому хочеться вдатися в історію виникнення цього басейну.

Це був перший міський відкритий басейн  під назвою «Залізна вода» при вулиці Снопківській, збудований у 1933- 1934 роках минулого століття за проектом Тадеуша Карасінського. Об’єкт облаштували на місці ставу Яна Камінського на території парку «Залізна вода», закладеного у 1905 році садівником Арнольдом Рерінгом. Тогочасний басейн був облаштований коштом громади Львова з дотації Фонду праці, частково – комунального фонду.

Чи знали наші попередники якісь особливі секрети успішного фінансування та будівництва краще за сучасних менеджерів?!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про римсько-католицький храм св. Архангела Михаїла.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ