Чому в парку “Залізна вода” зрубують “здорові” дерева?

Опубліковано:
Наталія Лія

На Гарячій лінії міста Львова з’явилась скарга щодо вирубування здорових дерев в парку “Залізна вода”, проте чи справді ці дерева були здоровими і чому їх зрізали? Пропонуємо дізнатись більше в новому матеріалі від редакції “Сихів.Медіа”.

“Поясніть, будь ласка, чому в парку Залізна вода біля новобуду на вул. Кибальчича зрубано здорові дерева? Планується чергова забудова в парковій зоні? І повідомте, які роботи виконані за 26 млн,” – звернулась зі зверненням Наталія Ліа.

На звернення львів’янки оперативно відреагували у ЛКП “Зелений Лев”, яке відповідає за парк “Залізна вода”. За словами представників підприємства, дерева зрізали в рамках планового догляду за аварійними та сухостійними деревам у парку, зі сторони вул. Мишуги, (бік вул. Кибальчича) згідно з актом № 355 від 06.10.2021 р.

Хоч дерева і виглядали здоровими, проте вони такими не були. За словами керівниці управління екології ЛМР Олександри Сладкової, стовбур ясена був у відмінному стані, проте з гнилими коренями. Проблема гниття коренів ясенів є величезною проблемою для Львова.

“Дуже прикро, звичайно, але здоровими ці дерева не були. Через кореневе гниття ясенів у них було вщент зруйноване коріння. Це загрожувало падінням дерев найближчим часом. На цю галявину приводять гуляти дітей з найближчих садків. Я особисто була присутня на комісійному обстеженні, зваживши всі ризики, дендрологи прийняли рішення про видалення кількох найнебезпечніших дерев.

Жодного будівництва там, звичайно, не планується, а планується засівання якісного газону, щоб на галявині могли відпочивати люди. Без ризику для себе,” – прокоментувала садівниця парку “Залізна вода” Оксана Софіянчук.

Також найближчим часом в парку видалять ще кілька аварійних дерев, які уже позначені. На заміну зрізаним деревам планують висадити нові та кущі по периметру галявини, аби залишити посередині відкритий простір.

“У парку мають бути галявини, не лише суцільна посадка дерев, і архітектор, який цей парк закладав, це враховував,” – додала садівниця парку.

До слова, в парку проводять розчистку території, а восени цього року планують відновити закинутий фруктовий сад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівські газони перетворились на багнюку.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ