Чому на Сихові не вивозять сміття?

Мешканці деяких мікрорайонів Сихова, неодноразово скаржаться на “Гарячу лінію міста Львова” через неприбрані смітники, переповненні контейнери, які кілька днів поспіль не...

Мешканці деяких мікрорайонів Сихова, неодноразово скаржаться на “Гарячу лінію міста Львова” через неприбрані смітники, переповненні контейнери, які кілька днів поспіль не звільняють від відходів. Саме тому директорка департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради – Оксана Кошак та представники Сихівської районної адміністрації днями об’їжджали сміттєві майданчики району, аби перевірити ситуацію.

З’ясували, що з п’ятниці 01.10.2021 року компанії ДВ “Вейст” груп або ДВ “Екосвіт“, яка надає послуги по вивозу ТПВ, не вивозить вчасно відходи з більшості своїх локацій і тут спостерігається значне перенакопичення сміття. Нагадаємо, що ще в листопаді 2020 року компанію ДВ виключено з переліку перевізників ТПВ у Львові через незадовільну якість роботи.

Оксана Кошак – директорка департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради:

«Цьогоріч, ми прослідкували значні проблеми в роботі компаній ДВ і ситуація знову виходить з під їх контролю – майданчики переповнені сміттям, яке можуть не вивозити кілька днів. Вже майже рік, ми інформуємо (десятки зустрічей, сотні телефонних розмов, виїздів, обговорень, звернень в групах) та застерігаємо голів ОСББ обдумати варіанти переходу до офіційних компаній перевізників, які гарантують якість надання послуг: Ековей Вейст Менеджмент, ГрінЕра Україна,Санком– Львів, ЛКП “Транспортна фірма “Львівспецкомунтранс” та Спецавтотранс-Львів.


Я, як чиновник, маю вплив саме на цих офіційних перевізників ТПВ у місті. Як Ви знаєте, компанія ДВ Вейст груп виключена з переліку надавачів послуг зі збору та вивозу відходів рішенням виконавчого комітету №1059 від 13.11.2020р. Всі комунальні управляючі компанії одразу припинили співпрацю з вказаним перевізником, як і більша частина ОСББ, ЖБК і ін.

Якщо ж юридична особа, в нашому випадку ОСББ, винаймає на виконання тих чи інших послуг іншу приватну компанію, з якою місто не співпрацює, то тут впливу немає. Однак, місто має право накладати штрафи за порушення правил благоустрою, що ми і робимо. Якщо будуть, не дай Боже, перебої з наданням послуг від легальних перевізників ТПВ, тоді діє повна відповідальність як перевізника, так і департаменту.


На сьогодні вже 22 ОСББ Сихівського району підписали нові угоди з іншими компаніями на вивіз відходів. Тому закликаю мешканців Сихівського району при подібній проблемі не зволікати та звертатися до свого голови ОСББ із закликом до організації належного збору та вивезення відходів.»

Журналісти Сихів.Медіа намагались зв’язатись із компаніями, до яких мешканці скеровують претензію, втім телефони підприємств, що зазначені у довідкових каталогах міста, мовчать. На сторінці Фейсбук також компанія не активна, останнє повідомлення датується минулим роком, у якому представники запевняють, що працюють у штатному режимі і хвиля невдоволення щодо їхньої роботи є безпідставною.

Ми звернулись до компанії із листом і очікуємо відповіді щодо ситуації, що склалася. Сихів. Медіа готова до спілкування із представниками компаній ДВ Вейст груп або ДВ Екосвіт та готова надати публічний майданчик висвітлення іншої позиції у конфлікті.

Сихів Медіа