Будівництво проспекту Вернадського під загрозою

проспект
Опубліковано:

Фото: Маріо.net

 

Головне управління Держгеокадастру у Львівській області передало у приватну власність земельну ділянку, через яку мала б проходити майбутня вулиця Вернадського, що з’єднала б мікрорайон Сихів з вул. Стрийською та «Ареною Львів».

Це означає, що будівництво вулиці опинилося під загрозою, адже всупереч генеральному плану міста тепер частина ділянки в приватній власності. Щоб врегулювати цю ситуацію, мерія звертатиметься до уряду.

Продовження вул. Вернадського у Львові планували збудувати ще до Євро-2012. Передбачалося, що нова вулиця матиме чотири смуги та пролягатиме з Сихова до автовокзалу на вул. Стрийській, з’єднавши два великі житлові масиви. Однак 2011 року вдалося збудувати лише 1,3 км вулиці, і через відсутність фінансування проєкт заморозили. А зараз, коли міська влада вирішила повернутися до нього, виявилися несподівані перепони.

Частина території, де проходитиме нова вулиця, розташована за межами Львова, тож міськрада має оформити право власності на ці землі, перш ніж почати будь-які роботи. Частина ділянок перебуває у приватній власності і їх доведеться викупити, як це планують зробити з вул. Ряшівською. Є також землі сільськогосподарського призначення державної форми власності, які перебувають поза межами населеного пункту. Така земля, згідно з указом президента від 15 жовтня 2020 року та відповідною постановою уряду, має передаватись у комунальну власність територіальних громад. У випадку зі Львовом, таку землю обласне управління Держгеокадастру мало б передати у власність Львівської МТГ.

Ділянку на вул. Вернадського Держгеокадастр сформував лише 15 грудня 2020 року. Тоді ж департамент містобудування та міський голова Львова Андрій Садовий звернулися в обласне управління Держгеокадастру з проханням не передавати цю землю у приватну власність. У листах вказувалося, що ця ділянка має стратегічне для Львова значення, адже через неї проходитиме міська вулиця.

Попри ці звернення Держгеокадастр своїм наказом від 12 березня 2021 року виділив земельну ділянку площею 1,9 га у приватну власність під ведення сільського господарства. Ділянку отримав мешканець Львова Олег Дідух.

«Земельна ділянка розташована на території Солонківської ОТГ, але вона є в межах проєктованої вулиці Вернадського, яка передбачена Генеральним планом міста Львова. Це пріоритетні для Львова проєкти: вул. Ряшівська та вул. Вернадського, які мають будуватися, щоб розвантажити місто та покращувати сполучення у Львові. Я вважаю, що це просто безвідповідальна, злочинна дія, бо це прямо заподіює шкоду такому стратегічному об’єкту міста Львова, як будівництво цієї вулиці», — розповів заступник мера з питань містобудування Любомир Зубач.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дайджест новин Сихова: випуск №2

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ