Бістро Клопотенка готує страви з овочів, вирощених в сихівському парку

Опубліковано:
Розсадник – простір міського садівництва та городництва

Міський сад-город “Розсадник”, що в парку “Залізна вода”, передає частину вирощеної городини бістро “Інші” Євгенія Клопотенка для приготування соціального меню. Як працює ця ініціатива – читайте в новому матеріалі “Сихів.Медіа”.

Співпраця з бістро “Інші” – це експеримент, який “Розсаднику” запропонувала Лабораторія інноваційного розвитку ООН. Наразі обсяг співпраці – це кілька ящиків продукції, а саме квасоля, буряк, мангольд, гарбузи, кабачки та патисони, які доглядачі простору і волонтери змогли зібрати в парку “Залізна вода”.

“Надалі ми домовились, що якщо у нас будуть з’являтись якісь надлишки, то ми так само, уже в індивідуальному порядку, віддаватимемо їх ресторану для приготування страв з соціального меню, які можуть споживати внутрішньо переміщені особи. Оскільки у нас вся городина вирощується в відкритому грунті і немає можливості там встановити теплиці, то ми розраховуємо, що максимум цей сезон з вирощуванням продукції триватиме до жовтня.

Відповідно, ми готові передавати надлишки в межах цього періоду, поки на грядках ще щось залишається”, – поділилась координаторка простору Анжеліка Зозуля.

“Розсадник” частує відвідувачів та відвідувачок власною городиною та зеленю з червня. Координаторка простору розповіла, що очікування щодо кількості вирощеної продукції цього сезону не до кінця виправдались через велику кількість шкідників на грядках та у зв’язку з тим, що “Розсадник” є відкритим простором, куди кожен може прийти та долучитись до городництва, проте є і ті, хто лише бере, не долучаючись до процесу вирощування.

“Ми зіштовхнулись з тим, що не можемо прогнозувати скільки в нас виросте і якої городини, тому що те, що росте – одна ситуація, а те, що виростає і той врожай, який ми можемо зібрати – абсолютно інша ситуація.

Впродовж сезону ми робили таким чином: якщо у нас залишався якийсь залишок, хоч це були маленькі обсяги, наприклад один-три кабачки чи патисонів, то ми їх ділили поміж волонтерами, які долучаються до догляду за рослинами, прополюють грядки тощо. Частина цих волонтерів є ВПО і в цьому полягала соціальна складова передачі городини”, – додала Анжеліка Зозуля.

До кінця сезону вирощування городини на відкритих грядках залишилось уже зовсім небагато, проте в “Розсаднику” ще планують виростити новий урожай ранньостиглих культур, тобто руколи, шпинату та редиски, які також планують передати в бістро Євгена Клопотенка. Слідкуйте за анонсами міського сад-городу!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На “Арені Львів” психологи проводять безкоштовні консультації для ВПО.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ