“Абетка Сихова” – можливість поглянути на український алфавіт через сихівську призму

Опубліковано:

Спецпроєкт “Абетка Сихова” від Сихів.Медіа протягом кількох тижнів щодня з’являвся в стрічці сихівчан. Абетку створили журналістка редакції Каріна Роханська та ілюстраторка Лілія Брезгунова. І сьогодні, 9 грудня, у день публікації останньої літери, ми хочемо розповісти більше про те, як створювався проєкт.

“Абетка Сихова” – це про унікальність Сихівського району через призму українських літер. Цієї осені команда Сихів.Медіа спробувала переосмислити звичні для сихівчан будівлі та явища і художньо вмістила їх у 33 літери.

Робота над абеткою розпочалась напочатку осені, тоді Каріна, спільно з іншими журналістами редакції Сихів.Медіа, обирали відповідні асоціації до літер. Вирішивши не прив’язуватись лише до будівель та звичних назв, в “Абетці Сихова” з’явився Довжик, а не Культурно-освітній центр імені Олександра Довже́нка та пісня Вови зі Львова “Мій район – Сихів”, коли прийшов час літери “Р”.

Створивши перелік асоціацій дівчата обрали айдентику проєкту, яка поєднала у собі кольори району та стилістику “Сихів.Медіа”. За мистецьку частину проєкту відповідала Ліля, яка оперативно та деталізовано відтворювала сихівські символи.

“Стилістику намагалась підібрати лаконічну – аби просто, але впізнавано та з відповідними кольорами. Щодо квадратів, то, на перший погляд, без жодного фону, виглядало, ніби малюнок не готовий, але і кольоровий фон був би недоречним, а так лаконічна сітка з кольорами “Сихів.Медіа”. Переглядаючи літери від “А” до “Я” можна відслідкувати як мікрофон “переходить” клітинками залежно від того, яка за рахунком літера алфавіту.

Насправді референси деколи були такими, що важко було навіть зрозуміти з чого почати і чи взагалі це реально намалювати. А на деякі малюнки йшло дуже багато часу, але зараз, коли всі літери готові, я думаю, що воно було варте того,” – розповіла Ліля Брезгунова.

Сихівчани побачили перший арт, про найстаріший львівський супермаркет, тоді, коли усі інші рисунки уже були готові. Після завершення створення малюнків розпочався новий етап – написання невеликих текстів до кожної з публікованих літер.

За текстову складову проєкту відповідала сихівчанка Каріна Роханська. Більшість символів в новоствореній абетці є будівлями, адже важко уявити Сихівський район без Іскри, Великої церкви, Санта-Барбари чи Шувару. Каріна каже, що найважче було обирати асоціації на “складні” літери – И (іподром), Й (сихівський масив), Ь (автовокзал на Стрийській).

“Для мене усе, що було після вигадування асоціацій, було простим. Готуючи абетку ми старались обирати легкі і знайомі сихівчанам символи: сихівський батон, трамвай, Козельники, Зубра, футбол… Кожен може мати власну думку щодо тої чи іншої літери і я дуже тішилась, коли хтось в коментарях писав свої асоціації, бо це і була моя мета – зробити щось таке, що буде про Сихів для сихівчан,” – поділилась журналістка нашої редакції Каріна Роханська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівська школярка перемогла на всеукраїнському конкурсі “Кіберніндзя”.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ