А ви плануєте запустити фейерверк?

Опубліковано:

Львів’ян просять не користуватись піротехнінчими виробами, бо це не законно.

Вже впродовж 7 років у Львові місцева влада нагадує мешканцям міста не купувати, не продавати та не користуватись піротехнікою. Існує чимало законів та ухвал щодо заборони використання та продавання піротехніки, проте ми щодня можемо зустріти як в магазинах чи на прилавках продають салюти та петарди, а львів’яни керуються логікою : “ Ну що за Новий рік без салютів?”.

У Львові діє ухвала міської ради № 23 від 2015 року «Про заборону використання та реалізації феєрверків, салютів і піротехнічних виробів на території міста». В ній чітко прописано, що продавати та купувати піротехніку суворо заборонено.

«1. Заборонити на території м. Львова використання та реалізацію феєрверків, салютів, піротехнічних виробів, інших засобів піротехніки з світловим, іскровим, димовим, звуковим, змішувальним ефектами та інших вибухонебезпечних пристроїв.

2. Суб’єктам підприємницької діяльності всіх форм власності припинити реалізацію у торговельній мережі феєрверків, салютів, піротехнічних виробів, інших засобів піротехніки з світловим, іскровим, димовим, звуковим, змішувальним ефектами та інших вибухонебезпечних пристроїв з дати прийняття цієї ухвали», – йдеться в ухвалі ЛМР.

Отже, правоохоронці можуть притягати до відповідальності осіб, які продають та використовують піротехнічні вироби. Та чи насправді це так?

На Сихові за тиждень до Нового року купити піротехніку – не проблема. Біля ринків стоїть чимало прилавків з салютам, петардами та бенгальськими вогниками. Як так, що продают відкрито, не боючись відповідальності?

Сьогодні поліція вже 2 рази приходила. І що? І нічого. Це наші “кєнти”. Ми з ними на чувачі граємо чи будуть вони нас штрафувати, чи ні”, – жартома розповідає продавець піротехнічних виробів.

На жаль, салюти чи петарди несуть шкоду не лише екології, а й здоров’ю людей.  Різкі голосні звуки, що виникають під час вибухів феєрверків, можуть впливати на здоров’я людей, що страждають від посттравматичного стресового розладу. Це стосується як учасників бойових дій, так і жителів територій, які охопила війна, а також людей, що пережили теракт або аварію. Задумайтесь, адже для вас це хвилина щастя та радості, а для когось це може закінчитись нервовим зривом та візитом до лікаря. Відірвані частини тіла, опіки або ж і летальні випадки – саме такі наслідки від використання піротехніки трапляються з кожним сьомим користувачем.

Запускати феєрверки чи ні – поміркуйте, чи вартує кількасекундний гучний вогник тої шкоди, яку ви можете нанести.  І пам’ятайте, що штрафи, жертви, забруднення екології та сумнів чи залишитесь ви живі та здорові, будуть лише на вашій совісті.

Голуб Марія

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ